Poczta

Migawka z galerii

img_1273916712_850_sm.jpg

 Wybaczać tak- zapomnieć- NIE! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 24 listopada 2019 23:00

Wybaczać tak- zapomnieć- NIE!

Wielokrotnie, dzięki współpracy pomiędzy Państwowym Muzeum Auschwitz- Birkenau a LO im. ks. St. Konarskiego, młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w jednodniowym projekcie edukacyjnym „Przez wspólną historię ku przyszłości”. Łączy on w sobie edukację o Auschwitz i Holokauście, przedwojennym życiu Żydów w Polsce oraz zachęca do stawiania pytań o piętno Auschwitz i Zagłady.
Projekt rozpoczyna się wizytą w Centrum Żydowskim, następnie młodzież uczestniczy w 3.5 godzinnym zwiedzaniu Birkenau II Birkenau oraz stałej ekspozycji w Muzeum Auschwitz. Podsumowaniem tego intensywnego dnia są warsztaty w bloku 27w których młodzi ludzie uczestniczą po przerwie obiadowej. W Sali Refleksji uczniowie dyskutują z edukatorem Auschwitz na temat kwestii moralnych i duchowych związanych z Holokaustem.
Program finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dodatkowo uczniowie z klasy 3c wzięli udział w badaniach socjologicznych – ankietach i wywiadach grupowych – będących częścią projektu badawczego pt.”Auschwitz w pamięci społecznej Polaków po 75 latach”, realizowanego w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, we współpracy z Państwowym Muzeum w Oświęcimiu, a finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!