Poczta

Migawka z galerii

img_1273916712_693_sm.jpg

 Lingen 2020! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 13 lutego 2020 23:00

Lingen 2020!

Młodzież naszej szkoły, pod opieką pań: Bogumiły Bugajskiej oraz Marty Królikowskiej- Hardek, uczestniczyła w dniach od 19 do 25 stycznia bieżącego roku w polsko - niemieckim projekcie przygotowanym przez Centrum Ludwig Windthorst- Haus w Lingen (Dolna Saksonia) oraz Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu. Jednym z najważniejszych punktów programu były warsztaty, w których uczestniczyli Polacy i Niemcy. Dużym przeżyciem dla Polaków było złożenie, w imieniu uczniów naszego Liceum, w Oberlangen (podczas II Wojny Światowej działał tu jeden z obozów jenieckich) wieńca pod tablicą poświęconą pamięci polskich ofiar obozu oraz ich wyzwolicielom. (https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/2293690) .Podczas pobytu w Lingen młodzi ludzie mieli okazję poznać ciekawą postać polityka-patrona Centrum- Ludwiga Windthorsta (https://www.ludwig-windthorst-stiftung.de), piękną okolicę i miasto Lingen.
Pod koniec roku 2020 będzie miała miejsce druga część tego projektu, tym razem w Oświęcimiu.


Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!