Migawka z galerii

img_1287296766_664_sm.jpg

 

Powiatowe Targi Akademickie w Konarze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 stycznia 2017 00:00

Powiatowe Targi Akademickie w Konarze - relacja ucznia

20 stycznia 2017r. w Konarze odbyły się 12. Powiatowe Targi Akademickie, które miały na celu zapoznanie uczniów powiatowych szkół średnich z ofertą edukacyjną wielu uczelni wyższych oraz szkół policealnych. Rozpoczęły się one krótkim wykładem dr. Bogusława J. Federa pt. „Uczę się zarządzać swoją karierą”. Później młodzi ludzie mogli zwiedzić stanowiska wystawiennicze i uzyskać informacje o zasadach rekrutacji, a także osobiście porozmawiać z pracownikami i studentami uczelni. Licealiści z klas Ie i If mieli także możliwość uczestniczenia w warsztatach pt. „Mój pierwszy biznes”, które przybliżyły im, czym jest przedsiębiorczość i jakie są sposoby na rozpoczęcie własnej działalności.
A jakie są wrażenia uczniów po targach?
Martyna: Pozwoliły mi rozpatrzeć możliwości w wyborze wyższej szkoły.
Zuza: Dużym plusem tych targów była okazja rozmowy ze studentami, którzy nie owijając w bawełnę, opowiadali o danych kierunkach na uniwersytetach.
Michał: Warsztaty nauczyły mnie, jak być przedsiębiorczym i zaradnym człowiekiem. Uważam, że w naszym liceum powinny być częściej okazje do nauczenia się tak przydatnych rzeczy.
O swoich odczuciach opowiedział nam również pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, który stwierdził, że Targi Akademickie dają możliwość ukierunkowania swojej przyszłości, a także utwierdzenia się w przekonaniu o słuszności wyboru uczelni.
Według mnie stwarzają one wiele perspektyw i wzbogacają naszą wiedzę na temat interesujących nas studiów. Mogą nawet pokazać nam, że ten kierunek, o którym myśleliśmy to zły wybór i powinniśmy wybrać zupełnie inny.

autor : Dominika Kwandrans (kl.I) Dodajmy : Organizatorami i koordynatorami targów byli nauczyciele: Joanna Zięba, Lilianna Olearczyk- Baranowska, Marta Drabczyk.
W targach swoją ofertę zaprezentowało 20 wyższych uczelni. Otwarcie imprezy odbyło się w obecności przedstawicieli władz Powiatu Oświęcimskiego, Kuratorium Oświaty w Wadowicach, dyrektorów powiatowych szkół oraz przedstawiciela fundacji Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości- dr. Bogusława J.Federa.
Przedsięwzięciu towarzyszyły następujące akcje: stanowisko informacyjne o funduszach europejskich, warsztaty " Mój pierwszy biznes" oraz wystawa prac uczniów klas pierwszych dotycząca ich planów edukacyjno– zawodowych, charakterystyki poszczególnych zawodów i kierunków studiów.

Organizatorzy dziękują w sposób szczególny uczniom współpracującym podczas przygotowań i przebiegu imprezy:
kl. 2e
Karolina Szczerbic
Dominika Tomala
Klaudia Budka
Natalia Wolny
Weronika Kajzer
Anna Góralczyk

kl. 1h
Martyna Matyja
Zuzanna Jonkisz

kl. 2g
Antoni Cichy
Miłosz Rutkowski
Jan Kozieł
Sebastian Jeleń

kl.2h
Gracjan Czechowicz,
Piotr Kantyka

kl. 3a
Aleksander Kaczmarzyk