Powiatowe Targi Akademickie w Konarze PDF Drukuj Email
czwartek, 26 stycznia 2017 00:00

Powiatowe Targi Akademickie w Konarze - relacja ucznia

20 stycznia 2017r. w Konarze odbyły się 12. Powiatowe Targi Akademickie, które miały na celu zapoznanie uczniów powiatowych szkół średnich z ofertą edukacyjną wielu uczelni wyższych oraz szkół policealnych. Rozpoczęły się one krótkim wykładem dr. Bogusława J. Federa pt. „Uczę się zarządzać swoją karierą”. Później młodzi ludzie mogli zwiedzić stanowiska wystawiennicze i uzyskać informacje o zasadach rekrutacji, a także osobiście porozmawiać z pracownikami i studentami uczelni. Licealiści z klas Ie i If mieli także możliwość uczestniczenia w warsztatach pt. „Mój pierwszy biznes”, które przybliżyły im, czym jest przedsiębiorczość i jakie są sposoby na rozpoczęcie własnej działalności.
A jakie są wrażenia uczniów po targach?
Martyna: Pozwoliły mi rozpatrzeć możliwości w wyborze wyższej szkoły.
Zuza: Dużym plusem tych targów była okazja rozmowy ze studentami, którzy nie owijając w bawełnę, opowiadali o danych kierunkach na uniwersytetach.
Michał: Warsztaty nauczyły mnie, jak być przedsiębiorczym i zaradnym człowiekiem. Uważam, że w naszym liceum powinny być częściej okazje do nauczenia się tak przydatnych rzeczy.
O swoich odczuciach opowiedział nam również pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, który stwierdził, że Targi Akademickie dają możliwość ukierunkowania swojej przyszłości, a także utwierdzenia się w przekonaniu o słuszności wyboru uczelni.
Według mnie stwarzają one wiele perspektyw i wzbogacają naszą wiedzę na temat interesujących nas studiów. Mogą nawet pokazać nam, że ten kierunek, o którym myśleliśmy to zły wybór i powinniśmy wybrać zupełnie inny.

autor : Dominika Kwandrans (kl.I) Dodajmy : Organizatorami i koordynatorami targów byli nauczyciele: Joanna Zięba, Lilianna Olearczyk- Baranowska, Marta Drabczyk.
W targach swoją ofertę zaprezentowało 20 wyższych uczelni. Otwarcie imprezy odbyło się w obecności przedstawicieli władz Powiatu Oświęcimskiego, Kuratorium Oświaty w Wadowicach, dyrektorów powiatowych szkół oraz przedstawiciela fundacji Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości- dr. Bogusława J.Federa.
Przedsięwzięciu towarzyszyły następujące akcje: stanowisko informacyjne o funduszach europejskich, warsztaty " Mój pierwszy biznes" oraz wystawa prac uczniów klas pierwszych dotycząca ich planów edukacyjno– zawodowych, charakterystyki poszczególnych zawodów i kierunków studiów.

Organizatorzy dziękują w sposób szczególny uczniom współpracującym podczas przygotowań i przebiegu imprezy:
kl. 2e
Karolina Szczerbic