„Konaruś” ma już roczek PDF Drukuj Email
środa, 22 lutego 2017 00:00

„Konaruś” ma już roczek

Rok temu w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. ks. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu została utworzona Spółdzielnia Uczniowska KONARUŚ. Jej działalność jest związana z prowadzeniem sklepiku szkolnego. W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy pierwsze urodziny.
W związku z tym przygotowaliśmy kilka atrakcji (tort urodzinowy, koktajle owocowe, tosty), wciąż trwa loteria fantowa. Spółdzielnia uczniowska jest organizacją uczniów, prowadzoną przez nich samodzielnie przy wsparciu opiekunów i działa na podstawie statutu uchwalonego przez jej członków-założycieli i zatwierdzonego przez dyrektora szkoły. Działa jak spółdzielnia dorosłych, w oparciu o przepisy Prawa Spółdzielczego. Jest to dla uczniów okazja do zdobycia różnorodnego doświadczenia, które zapewne przyda im się w dalszej drodze edukacyjnej. Nasza spółdzielnia uczniowska powstała by pokazać, że jest możliwe łączenie działalności ekonomicznej z działaniem o charakterze społecznym, czyli podejmujemy działania, które mają przynieść dochód, a część otrzymanego dochodu przeznaczamy na aktywność na rzecz otoczenia.