Chłopska Ekonomia Społeczna w Konarze PDF Drukuj Email
sobota, 25 marca 2017 00:38

Chłopska Ekonomia Społeczna w Konarze

Chłopska Ekonomia Społeczna (CES) to dodatek do Chłopskiej Szkoły Biznesu opracowany przez Małopolski Instytut Kultury, we współpracy z ROPS. Pozwala on na realizowanie warsztatów i zajęć wprowadzających w tematykę ekonomii społecznej oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. W klasycznej wersji Chłopskiej Szkoły Biznesu uczestnicy rozgrywki nastawieni są na pomnażanie majątku i wygrywa ten, kto w trakcie rozgrywki zarobi najwięcej złotych górskich. Natomiast podczas rozgrywki z wykorzystaniem Chłopskiej Ekonomii Społecznej uczestnicy, podobnie jak w wersji klasycznej, poddani są prawom wolnego rynku, ale ich celem nie jest wyłącznie zarabianie pieniędzy, lecz także aktywna działalność na rzecz lokalnej społeczności i realizowanie fundacji na jej rzecz np. szpitala miejskiego, szkoły, orkiestry dętej itp.
22 marca klasa 1g uczestniczyła w akcji edukacyjnej "Chłopska Szkoła Biznesu" - była to okazja m.in. do sprawdzenia swoich umiejętności negocjacyjnych oraz znajomości praw rządzących rynkiem.