Sesja edukacyjna w Państwowym Muzeum Auschwitz – Birkenau PDF Drukuj Email
sobota, 25 marca 2017 00:43

Sesja edukacyjna w Państwowym Muzeum Auschwitz – Birkenau

W dniu 22 marca 2017 r. uczniowie klas II e oraz wybrani przedstawiciele klasy II f wzięli udział w ciekawej sesji edukacyjnej pt. Nie mieliśmy pojęcia dokąd zabrano nasze rodziny - Początki Zagłady w KL Auschwitz, która została zorganizowana przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau. Sesję rozpoczął wykład profesora Ryszarda Kaczmarka dotyczący ideologii i realizacji programu Zagłady Żydów europejskich przez Trzecią Rzeszę przed konferencją w Wannsee. Następnie dr Piotr Setkiewicz opowiedział o pierwszych masowych transportach Żydów do KL Auschwitz. Uczniowie mieli również niepowtarzalną okazję wysłuchania relacji pana Mariana Majerowicza, świadka historii, którego najbliższa rodzina została zamordowana w komorach gazowych Auschwitz. Po sesji uczniowie obejrzeli jako pierwsi wczoraj otwartą wystawę czasową pt. Przemysł i Holokaust: Topf & Synowie – konstruktorzy pieców krematoryjnych w Auschwitz.