Migawka z galerii

img_1273916716_325_sm.jpg

 

Informacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 05 maja 2017 00:00

Szanowna Dyrekcjo!
Mamy zaszczyt skierować do uczniów Państwa Szkoły ofertę udziału we wstępnych kwalifikacjach do programu stypendialnego ,, The Kronospan Scholarship”.

Jest to wspólna inicjatywa Babson College oraz Fundacji Kronospan, adresowana do uczniów najlepszych szkół średnich w Polsce.
Fundacja Kronospan już po raz szósty oferuje program stypendialny, który kierowany jest dla Licealistów Europy Środkowo- Wschodniej. Oferta dedykowana jest dla maturzystów w roku szkolnym 2017/18, czyli dla uczniów rozpoczynających ostatnią klasę liceum/technikum we wrześniu 2017r.
Stypendium umożliwia studiowanie w Babson College, jednej z najlepszych amerykańskich uczelni przedsiębiorczości (www.babson.edu), która znajduje się w Wellesley, Massachusetts, 20 kilometrów od Bostonu. Uczelnia od 15 lat znajduje się w rankingu najlepszych amerykańskich programów studiów biznesowych.
Fundacja Kronospan (www.kronospanfoundation.org) pokrywa wszystkie koszty związane z 4-letnim okresem studiowania w Babson College (USA), w tym czesne, zakwaterowanie, podręczniki, ubezpieczenie zdrowotne oraz transport z/do USA. Koszt oferowanego stypendium wynosi 250 000 USD. Po ukończeniu 4- letnich studiów student uzyskuje tytuł licencjata.

Aby aplikować o stypendium należy założyć konto na stronie internetowej: www.scholarship.kronospanfoundation.org oraz załączyć następujące dokumenty przetłumaczone na język angielski(nie jest konieczne tłumaczenie przez tłumacza przysięgłego):
• życiorys- ogólne informacje o sobie,
• esej, który pomoże nam lepiej poznać kandydata - ok. 250 słów,
• wszystkie dotychczasowe świadectwa szkoły średniej- kopia świadectwa ukończenia gimnazjum oraz dotychczas otrzymanych świadectw począwszy od I klasy szkoły średniej),
• list rekomendacyjny od nauczyciela, pracodawcy lub mentora,
• wniosek Kronospanu (Kronospan Supplement)- obowiązuje w późniejszym procesie rekrutacyjnym.

Czas składania aplikacji mija 12 września 2017r.
W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z osobami odpowiedzialnymi za program stypendialny w Polsce.
Justyna Psik tel. 77 4004 564
Justyna Kantek tel. 77 4003 559