Informacja PDF Drukuj Email
piątek, 03 listopada 2017 16:34

Akcja pomocy osobom wykluczonym 6-10 listopada 2017

Drodzy uczniowie naszej szkoły chciałabym zaprosić Was wszystkich do wzięcia udziału w akcji pomocy osobom wykluczonym. Osoby te, to pensjonariusze noclegowni czy schronisk dla bezdomnych. Akcja w postaci zbiórki rzeczy trwać będzie przez najbliższy tydzień, w dniach 06 – 10.11.2017r. w kilku szkołach równolegle, w tym między innymi w Powiatowym Zespole nr 2 w Oświęcimiu. Liczymy na Waszą wrażliwość i empatię. Osoby będące w trudnej sytuacji życiowej często nie potrafią samodzielnie zadbać o siebie, nie potrafią też zwracać się o pomoc. Wiedząc o ich potrzebach możemy im pomóc. Panowie, mężczyźni w różnym wieku i różnej postury czekają na ciepłą odzież - dresy, swetry, polary, kurtki, rękawiczki, czapki, szaliki czy buty. Przydadzą się też koce, pledy. kołdry czy ręczniki. Ważne jest by rzeczy były czyste i nie uszkodzone. Wszystkie rzeczy-dary można składać w gabinecie psychologiczno-pedagogicznym.
Nadchodzi zima, najtrudniejszy czas dla osób bez dachu nad głową. Wszystkie rzeczy zostaną przekazane z pomocą grupy uczniów z „chemika” koordynatorowi z ramienia Ośrodka Pomocy Społecznej działającego na rzecz osób bezdomnych w Brzeszczach. Liczymy na Waszą aktywność. Nie oceniajmy - pomagajmy.
Iwona Grunwald i Sławomir Morys - opiekunowie Samorządu Uczniowskiego wraz z Samorządem

Lidia Sumisławska – szkolny koordynator koła wolontariusza