Auschwitz-Birkenau PDF Drukuj Email
środa, 22 listopada 2017 17:45

Auschwitz-Birkenau

W dniu 16.11.2017 r. uczniowie: Olga Pęczalska, Angelika Żak, Magdalena Czaja, Gabriela Fuks, Martyna Fyderek, Szymon Kwiecień, Julia Musiał, Katarzyna Krzemień, Marta Głowacz, Anita Kubiczek i Dominika Wronka spotkali się na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau z panem Andrzejem Kacorzykiem, dyrektorem Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście oraz panią Katarzyną Marcak, kierownikiem Działu Wolontariatu w celu podsumowania obchodów 70. rocznicy utworzenia Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Jak co roku wolontariusze usłyszeli bardzo ciepłe słowa pochwały i podziękowań za ich pracę i zaangażowanie podczas uroczystości.
Następnie uczniowie Konara mieli okazję zobaczyć w Krakowie niepowtarzalną wystawę „Twarzą w twarz. Sztuka w Auschwitz", na której zostały zaprezentowane prace wykonane przez więźniów.
Młodzieży towarzyszyły panie: Bogumiła Bugajska oraz Marta Królikowska- Hardek, które są odpowiedzialne z ramienia szkoły za współpracę z Miejscem Pamięci.