Migawka z galerii

img_1275484066_352_sm.jpg

 Kto z Was zna Wincentego Witosa? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 marca 2018 10:56

Kto z Was zna Wincentego Witosa?

Aleksandra Gasidło i Sylwia Kwaczała z klasy 1c pozwolą Wam rozwiać wszelkie wątpliwości. Uczennice naszego liceum startują w eliminacjach do XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, których celem jest m.in. odwzorowanie kampanii wybranego posła z 1919r. Wybór uczennic padł na Wincentego Witosa - polskiego polityka, działacza ruchu ludowego, trzykrotnego premiera Rzeczypospolitej Polskiej.
Chcesz im pomóc - wystarczy dowiedzieć się więcej o kampanii Wincentego Witosa, a to już niebawem.

„Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej”
„Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej” – to temat tegorocznych obrad XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Uczennice naszej szkoły Aleksandra Gasidło i Sylwia Kwaczała z klasy 1c wystartowały w eliminacjach do projektu edukacyjnego i podejmą wyzwanie polegające m.in. na zaplanowaniu kampanii wyborczej posła bądź posłanki do Sejmu Ustawodawczego lub Sejmu I kadencji z uwzględnieniem środków przekazu dostępnych w latach 1919-1922.
Uczennice postanowiły przedstawić kampanię Wincentego Witosa do Sejmu Ustawodawczego z 1919 r. Celem ich działań jest również przekazanie jak najszerszej grupie odbiorców informacji o przedsięwzięciu.
Pod koniec marca zostanie przeprowadzona ankieta wśród uczniów naszej szkoły na temat wiedzy o Wincentym Witosie, a w najbliższych dniach uczestniczki konkursu będą rozprowadzać ulotk, i na których znajdą się informacje na temat posła.
Aby rozgłośnić swoje działania i poinformować o swoim uczestnictwie w projekcie, uczennice udały się z wizytą do Prezydenta Miasta Oświęcim, Pana Janusza Chwieruta oraz Starosty Powiatu Oświęcimskiego, Pana Zbigniewa Starca.
Nagrodą za wykonane i udokumentowanie zadania jest udział w posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Głównym celem projektu jest przekazanie jego uczestnikom wiedzy na temat zasad funkcjonowania Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz procesu legislacyjnego. Tegoroczna sesja ma też za zadanie przybliżyć młodzieży historię polskiego parlamentaryzmu w czasach II RP. Dodatkowo, intencją organizatorów jest promowanie wśród młodych ludzi postaw obywatelskich, a także zachęcenie ich do działalności na rzecz społeczności lokalnych na etapie realizacji zadania rekrutacyjnego.
Organizatorem XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, a współorganizatorami podobnie jak w ubiegłych latach: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!