Migawka z galerii

img_1273916717_212_sm.jpg

 KONAR znów w Warszawie - Education is a window to the world – part III PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 27 marca 2018 00:00

KONAR znów w Warszawie - Education is a window to the world – part III

9 marca grupa uczniów z Konara wzięła udział w kolejnym, trzecim już wykładzie w ramach programu Edukacja Oknem na Świat.
Tym razem zajmowaliśmy się bardzo ważną postacią zarówno w historii Polski jak i Stanów Zjednoczonych. Mowa tutaj o Tadeuszu Kościuszce. Z lekcji historii kojarzymy go głównie jako przywódcę powstania, ale historia tego człowieka jest o wiele bogatsza. Jego działalność to przykład realizowania 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju: walczył o wolność i wyrównane traktowanie dla czarnoskórych w USA, cenił wiedzę jako jedną z najważniejszych wartości w ludzkim życiu. Przyjaźnił się z prezydentem USA, Thomasem Jeffersonem, któremu w swoim testamencie pozostawił cały swój majątek z prośbą, by został on przeznaczony na wykupienie jak największej liczby niewolników i zwrócenie im wolności. Był postacią niezwykłą, postacią godną naśladowania.
Podczas wykładu zajęliśmy się także podsumowaniem ankiet na temat wspomnianych powyżej Celów. Prawie jednogłośnie, ankietowani z różnych zakątków Polski, za najważniejszy cel uznali dostęp do czystej wody. Ankieta ta przeprowadzona była również przez uczniów naszej szkoły. Ten wykład obfitował także w wiele nowych zadań do wykonania. Pierwszym z nich jest przeprowadzenie ankiety na temat przyszłości demokracji, kolejnym organizacja zbiórki makulatury przeznaczonej później na druk książki Fairy Tales for a Fairer World, o której artykuł pojawił się w poprzednim numerze Tag_my. Ponadto nasze liceum bierze udział w projekcie GoRealArt – mobilizuje on artystów (fotografów, filmowców, grafików) do stworzenia prac promujących kampanię Stop Kulturze Marnotrawienia. Końcowym zadaniem, na razie dość odległym w czasie, bo odbywającym się dopiero w listopadzie, jest Globalne Czytanie o Globalnych Wyzwaniach. 5 listopada rozpocznie się tydzień, w którym wspólnie, wszyscy razem, bez względu na wiek czy szkołę, będziemy czytać przetłumaczoną wcześniej przez uczestników programu Edukacja Oknem na Świat, również przez uczniów Konara, książkę Fairy Tales for a Fairer World.

Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!