Giełda PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 21:49

Krzysztof Czerwienka (2g) i Kamil Malec (2e) w roli inwestorów giełdowych na warszawskim parkiecie

Krzysztof Czerwienka (2g) i Kamil Malec (2e) uczestniczyli w Finale Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, który miał miejsce 11 kwietnia 2018 r. w godzinach 11:00 -17.05 (zgodnie z czasem trwania sesji na giełdzie).
W tegorocznej edycji SIGG wzięło udział niemal 19 tysięcy uczniów z całej Polski, dlatego tak wysoka pozycja Zespołu na tle wszystkich uczestników jest godna wyróżnienia.
Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) ma postać internetowej gry inwestycyjnej. Uczniowie pod opieką nauczyciela zakładają swoje zespoły (od 2 do 4 osób). Każdy Zespół dysponuje jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy. Uczestnicy najpierw poznają instrumenty finansowe notowane na warszawskiej giełdzie: akcje, ETF-y i kontrakty, a następnie wspólnie, na wspomnianym rachunku inwestycyjnym, dokonują wirtualnych transakcji. Gracze wykorzystują wirtualne pieniądze, ale zlecenia realizowane są na podstawie pochodzących z rzeczywistego rynku ofert kupna i sprzedaży. Zadaniem zespołów jest oczywiście pomnożenie posiadanych środków.
SIGG to więc nie tylko teoria i podstawy inwestowania opisane w przystępnej formie, to także praca zespołowa, śledzenie informacji rynkowych i notowań, wspólne podejmowanie decyzji inwestycyjnych, a finalnie – dokonywanie transakcji. To świetne przygotowanie do inwestowania własnych, prawdziwych, pieniędzy w przyszłości.