Migawka z galerii

img_1287296763_438_sm.jpg

 Informacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 24 marca 2019 18:43

Jak zdobywać praktykę w prowadzeniu projektów i odebrać międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami?

Jesteśmy ośmioosobową grupą z pierwszej klasy biologiczno-chemicznej. Postanowiliśmy zrobić coś dobrego dla naszej okolicy i w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z teorii" stworzyliśmy projekt społeczny o nazwie "Jedno serce, jego bicie, najważniejsze ludzkie życie".
Inspiracją była chęć zdobywania praktyki w prowadzeniu projektów i międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami, ponieważ robiąc projekt społeczny zdobywasz nie tylko doświadczenie w zarządzaniu, którym zabłyśniesz podczas rozmów rekrutacyjnych, ale też podejmujesz działanie, które w realny sposób zmienia świat na lepsze. Okazuje się, że stworzenie projektu społecznego wymaga tych samych umiejętności, co prowadzenie projektów biznesowych: wyznaczania celów, dobrej komunikacji, negocjacji, przekonywania innych do swojego pomysłu - to nie tylko świetny trening na start kariery zawodowej, ale też okazja do nabycia wrażliwości społecznej. Jak to wyglądało u nas?
We współpracy z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą OSP Kęty-Podlesie zorganizowaliśmy cykl warsztatów z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej w okolicznych podstawówkach: w Babicach, Podolszu, Piotrowicach oraz Przeciszowie-Podlesiu. Dzięki temu przedsięwzięciu przyczyniliśmy się do zwiększenia świadomości o potrzebie ratowania ludzkiego życia w razie wypadku wśród młodych ludzi, ale to nie wszystko - zdobyliśmy doświadczenie, jakiego nie można nauczyć się z żadnej książki, sprawdziliśmy swoje umiejętności pracy w grupie, samoorganizacji, odpowiedzialności i wiele innych. Było ciężko, ponieważ organizacja jakiegoś wydarzenia "od a do z" to ogrom pracy, ale satysfakcja po jego zakończeniu jest wynagrodzeniem wszelkiego trudu. Oczywiście nie udałoby nam się to, gdyby nie nasi partnerzy, którym jesteśmy ogromnie wdzięczni za wsparcie i zaangażowanie w realizację naszego projektu. Wsparli nas: Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Kęty-Podlesie, Bank Spółdzielczy w Zatorze, Arco System Sp. z o. o., Supermarket Hana, Sklep Agena, Firma Handlowo-Usługowa "Boluś" oraz OSP Brzeszcze.
Mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie zachęcimy innych młodych ludzi do tworzenia własnych projektów społecznych. Jest tyle do zrobienia!

Tekst: Joanna Zięba, Zuzanna Staszczak
Zdj.: Kinga kondal, Agnieszka Kozik

Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!