Informacja PDF Drukuj Email
niedziela, 19 maja 2019 14:58

Wspaniały sukces naszych humanistów

W tym roku szkolnym odbyła się kolejna, XII edycja Olimpiady Historycznej: Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921–1956. "Od Traktatu Ryskiego do Żołnierzy Niezłomnych”.
Tradycją już się stały sukcesy Jakuba Śniadka z klasy 2e, który w ubiegłym roku już uzyskał tytuł finalisty i otrzymał uprawnienia wolnego wstępu na studia wyższe na najlepszych uczelniach w naszym kraju. Pomimo, że był uczniem klasy pierwszej ma zagwarantowany 100% wynik matury z historii. W tym roku powtórzył swój sukces (ma już podwojony 100% wynik na maturze z historii)
Jego kolega z klasy 3e - Kamil Malec w ubiegłym roku nie zakwalifikował się do finału olimpiady, ale ambicja nie pozwoliła mu "złożyć broni" i w tym roku, już jako maturzysta, uzyskał tytuł finalisty, co dało mu 100% wynik na maturze z historii i otworzyło drogę na wymarzone studia. Oprócz tego przed Kamilem jeszcze ścisły finał - druga część centralnego etapu Olimpiady w Warszawie i walka o prestiżowy tytuł laureata Olimpiady.
Gratulujemy naszym kolegom oraz życzymy dalszych sukcesów w realizacji pasji historycznych.