Informacja PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 czerwca 2019 00:00

Sukces olimpijski Kamila Malca

W dniach 6-9 czerwca 2019 r. odbyły się w Warszawie centralne zawody Olimpiady Historycznej „ Losy żołnierzy i dzieje oręża polskiego w latach 1921- 1956”. Naszą szkołę reprezentował , po przejściu z sukcesem kolejnych etapów olimpiady, uczeń klasy 3 E ( tegoroczny maturzysta) Kamil Malec. Kamil uzyskawszy już tytuł finalisty po eliminacjach finałowych w Krakowie, miał zagwarantowaną zdaną maturę z historii na 100% i przyjęcie na studia na wybranej uczelni, powalczył tym razem o tytuł laureata. Spośród 50 dopuszczonych do ścisłego finału uczestników z całej Polski ( ogółem wzięło udział ponad 12000 ty. uczniów), Kamil uzyskał 21 lokatę i tytuł LAUREATA! Jest to ogromny sukces przynoszący wymierne korzyści nie tylko Kamilowi, ale i powód do dumy dla całej szkolonej społeczności ”Konara”. Tym większy, że w Olimpiadzie również wywalczył już po raz drugi tytuł finalisty Jakub Śniadek. Obu olimpijczykom gratulujemy!