Informacja PDF Drukuj Email
piątek, 20 grudnia 2019 10:06

Akcja charytatywna uczniów Konara dla pani Barbary Warzechy

„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli” – Albert Schweitzer
Nie ma nic piękniejszego niż pomoc drugiemu człowiekowi, dlatego dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję charytatywną.
18 grudnia w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyła się zbiórka publiczna, której celem było wsparcie rehabilitacji absolwentki naszego Liceum – pani Barbary Warzechy.
Zbiórka publiczna została przeprowadzona przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” (Stawnica 33A, 77-400 Złotów) - Decyzja MAiC numer 2016/2474/OR z dn. 03.07.2016r. na podstawie zezwolenia nr 175/2019/2474/OR wydanego przez Fundację Słoneczko.
W wyniku przeprowadzonej zbiórki publicznej do puszek kwestarskich zebrano środki pieniężne w kwocie 4219,71 zł (słownie: cztery tysiące dwieście dziewiętnaście zł 71/100 ) Z inicjatywą wyszli uczniowie naszego liceum : Julia Kolasa (kl. 1i), Aleksandra Żak (kl. 1i), Małgorzata Feldy (kl. 1g), Maciej Michałek (kl. 1j), Michał Krzemień (kl. 1j) oraz Gabriela Kolasa z PCKTiB, którzy w ramach ogólnopolskiej olimpiady projektów społecznych „Zwolnieni z Teorii” - pod opieką p. Joanny Zięby i p. Joanny Fornal – Alińskiej, zaangażowali społeczność do pomocy na rzecz p. Basi i poprowadzili wydarzenie. Składało się ono z dwóch części: spektaklu szkolnego Teatru „Na Stronie” sztuka
pt. „Opowieści lasku Ardeńskiego” oraz koncertu zespołów: Duet Zuzanna Bratek i Anna Walancik oraz Happy Choir Skłodowska.
Wydarzeniu towarzyszył kiermasz ozdób świątecznych oraz słodki poczęstunek. Ozdoby przygotowali uczniowie SP Nr 2 w Zaborzu wraz z nauczycielami, a słodkości upiekli uczniowie naszego liceum.