HERBACIARNIA NAUKOWA – 5.01.2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 stycznia 2012 21:36

Noworoczny wykład ,,Herbaciarni Naukowej’’ pt. ,,Kiedy UJ będzie miał pierwszego Nobla?’’ miał miejsce w niezwykłej Auli Collegium Novum UJ.

Miejsce to robi niesamowite wrażenie, budzi respekt i szacunek. Wokół portrety wielu wybitnych profesorów UJ oraz obraz Matejki przedstawiający Mikołaja Kopernika. Wszystko to stworzyło unikalną, podniosłą atmosferę. Jest to miejsce wyjątkowe-wielu studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego nigdy go nie widziało, zaś na samej auli odbywały się tak ważne wydarzenia jak np. wizyta IX Dalajlamy w Polsce.
Styczniowym wykładowcą był prof. dr hab. Piotr Tworzewski, wieloletni pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego i prorektor uczelni ds. rozwoju, związany z wydziałem nauk ścisłych. Opowiadał on o rozwoju uczelni, jaki nastąpił na przestrzeni ostatnich lat. Podkreślił, że tak stare i tradycyjne uczelnie muszą być stale unowocześniane, aby zapewnić studentom większe możliwości. Warto zapoznać się bliżej z ofertą Uniwersytetu Jagiellońskiego nie tylko jeśli jesteś maturzystą. A przyszły zdobywca Nagrody Nobla? Profesor był niemalże pewny, że będzie to ktoś z nas siedzących na sali