Ewa Lipska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 02 czerwca 2014 00:00

Wybitna polska poetka – Ewa Lipska-odpowiada na pytania naszych uczniów

Uczennice klasy 2 e: Kamila Małysiak, Adrianna Klawińska i Katarzyna Ciemiera razem z dr. Michałem Rusinkiem z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej, prowadziły spotkanie z poetką, Ewą Lipską. Spotkanie miało miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu 23.05.2014. i związane było z odsłonięciem przez Ewę Lipską dedykowaną jej płytą w Alei Pisarzy przy Galerii Książki. W zgodnej opinii wszystkich uczestników spotkania, a także samej poetki, dziewczyny wykazały się niezwykłym profesjonalizmem, dojrzałością sądów, świetną znajomością twórczości Lipskiej i swobodą dziennikarską. Moderator spotkań z twórcami, którym poświęcone są płyty w Alei Pisarzy, prof. Krzysztof Zajas, nie ukrywając zadowolenia z przebiegu uroczystości poświęconej Ewie Lipskiej, zapowiada, że kolejne spotkania również będą współprowadzone przez uczniów naszej szkoły.