Poczta

Migawka z galerii

img_1275484116_986_sm.jpg

 MCHE
Zapraszamy do udziału w Projekcie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 11 września 2020 00:00

INFORMACJE O PROJEKCIE

„Małopolska Chmura Edukacyjna” to innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych dla uczniów/uczennic w Małopolsce. Przedsięwzięcie Małopolska Chmura Edukacyjna to wspólne partnerstwo i współpraca pomiędzy Województwem Małopolskim oraz wiodącymi uczelniami wyższymi z Małopolski oraz organami prowadzącymi szkoły ponadgimnazjalne. Projekt pn. „Zajęcia z nauką – udział uczniów LO nr 1 w Oświęcimiu w Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej – etap V” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w latach 2014-2020.
Celem projektu jest podniesienie u uczniów/uczennic PZ NR 1 w Oświęcimiu, biorących udział w projekcie, kompetencji z zakresu biologii, fizyki, umiejętności pracy zespołowej w kontekście środowiska pracy oraz wzrost wykorzystywania technologii TIK w procesie edukacyjnym.
Wyżej wymieniony projekt będzie realizowany w okresie 01.09.2020 r. – 30.06.2021 r . Głównymi zadaniami projektu są zajęcia dodatkowe we współpracy z uczelniami wyższymi: on-line, koła naukowe, wyjazdy na zajęcia stacjonarne w w/w obszarach. Dodatkowo w ramach projektu zakupione zostaną niezbędne pomoce dydaktyczne podnoszące standardy prowadzenia zajęć.
W ramach projektu, dla klasy z profilem biologiczno- chemiczno - matematycznym przewidziane są następujące formy wsparcia dla 15 uczniów/uczennic :
- zajęcia dodatkowe on-line z pracownikami akademickimi Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie w obszarze tematycznym: biologia – 30 godzin lekcyjnych w okresie od października 2020 r. do czerwca 2021 r.;
- wyjazdy na zajęcia stacjonarne na Uczelnie;
- koła naukowe prowadzone w szkole przez nauczycieli we współpracy z nauczycielami akademickimi/doktorantami - 30 godzin lekcyjnych w okresie od października 2020 r. do czerwca 2021 r.

W ramach projektu, dla klasy z profilem matematyczno- fizyczno-angielsko/informatycznym przewidziane są następujące formy wsparcia dla 15 uczniów/uczennic :
- zajęcia dodatkowe on-line z pracownikami akademickimi Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie w obszarze tematycznym: fizyka – 30 godzin lekcyjnych w okresie od października 2020 r. do czerwca 2021 r.;
- wyjazdy na zajęcia stacjonarne na Uczelnie;.

W ramach projektu, dla klasy z profilem polonistyczno-historyczno-wosowsko/angielskiej przewidziane są następujące formy wsparcia dla 20 uczniów/uczennic : - zajęcia dodatkowe on-line z pracownikami Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w obszarze tematycznym: rozwój kompetencji z zakresu umiejętności pracy zespołowej w kontekście środowiska pracy - 30 godzin lekcyjnych w okresie od października 2020 r. do czerwca 2021 r.;
- wyjazd na zajęcia stacjonarne na Uczelnie;
- koła naukowe prowadzone w szkole przez nauczycieli we współpracy z nauczycielami akademickimi/doktorantami - 30 godzin lekcyjnych w okresie od października 2020 r. do czerwca 2021 r. w obszarze tematycznym: rozwój kompetencji z zakresu pracy zespołowej w kontekście środowiska pracy.

 
Podsumowanie 2019/2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 15 lipca 2020 14:25

Zakończyły się zajęcia w kolejnej edycji projektu „Zajęcia z nauką – udział uczniów LO nr 1 w Oświęcimiu w Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej – etap IV”


W tym roku 70 uczniów z naszej szkoły brało udział w zajęciach on-line i kołach naukowych w obszarze: biologia, chemia, matematyka, umiejętność pracy w zespole w kontekście środowiska pracy, rozwój kompetencji z zakresu umiejętności uczenia się. Przedsięwzięcie Małopolska Chmura Edukacyjna zakłada prowadzenie innowacyjnych zajęć edukacyjnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z wykorzystaniem potencjału szkół wyższych w regionie poprzez realizację wspólnych projektów badawczych. Prowadzone były również wirtualne zajęcia wykładowe i laboratoryjne w oparciu o infrastrukturę i nowoczesną technologię informacyjno-komunikacyjnych, co pozwoliło na podniesienie poziomu nauczania oraz kształtowanie kompetencji kluczowych. Dzięki Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej uczniowie naszej szkoły otrzymali możliwość kontaktu z nauką, mogli rozwijać swoje zainteresowania i talenty przy wsparciu najlepszych uczelni. Ułatwi to uczniom wybór właściwego kierunku studiów, z kolei uczelnie będą miały możliwość współpracy z najzdolniejszymi uczniami w Małopolsce. Zgodnie z informacją Zespołu Ds. Rozwoju Kapitału Intelektualnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Departament Edukacji w okresie trwania Projektu od końca marca zawieszono do odwołania wszystkie zajęcia prowadzone dla uczestników zewnętrznych w związku z pandemią COVID -19. Zawieszenie zajęć w szkołach było sporym wyzwaniem dla zespołu koordynacyjnego oraz dla nauczycieli prowadzących zajęcia w Projekcie pn. „Zajęcia z nauką – udział uczniów LO nr 1 w Oświęcimiu w Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej – etap IV” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w latach 2014-2020. Nie znaczy to jednak, że uczniowie zostali skazani na przymusową dłuższą przerwę w kontynuacji zajęć we wszystkich obszarach projektu. Praca odbywała się w systemie zdalnych zajęć z wykorzystaniem platformy MCHE. Dużym zaangażowaniem w realizacji obszarów tematycznych wykazali się wykładowcy i pracownicy uniwersyteccy. Na chwilę obecną zrealizowano w formie zdalnej wszystkie zaplanowane zajęcia. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Pawła Kaczyńskiego Głównego Specjalisty Zespołu Ds. Rozwoju Kapitału Intelektualnego, Pani Ewy Rachwalik opiekuna naszego Projektu oraz Pana Macieja Okonia - Dyrektora Biura Projektu Małopolska Chmura Edukacyjna za merytoryczne wsparcie oraz profesjonalne doradztwo.

Mamy nadzieję, że w październiku rozpoczniemy kolejny rok z Małopolską Chmurą Edukacyjną.
Już dziś zapraszamy do udziału !

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4