Poczta

Migawka z galerii

img_1270666398_532_sm.jpg

 Zakończenie MCHE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 15 lipca 2019 00:00

Zakończyły się zajęcia w kolejnej edycji projektu „Zajęcia z nauką – udział uczniów LO nr 1 w Oświęcimiu w Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej – etap III”

W tym roku o 85 uczniów z naszej szkoły brało udział w zajęciach on-line i kołach naukowych w obszarze: biologia, geografia, matematyka, umiejętność pracy w zespole w kontekście środowiska pracy, rozwój kompetencji z zakresu umiejętności uczenia się.
Uczniowie naszej szkoły brali też udział w warsztatach weekendowych i wakacyjnych, które odbywały się na uczeniach wyższych.
Przedsięwzięcie Małopolska Chmura Edukacyjna zakłada prowadzenie innowacyjnych zajęć edukacyjnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z wykorzystaniem potencjału szkół wyższych w regionie poprzez realizację wspólnych projektów badawczych. Prowadzone są również wirtualne zajęcia wykładowe i laboratoryjne w oparciu o infrastrukturę i nowoczesną technologię informacyjno-komunikacyjnych, co pozwoli na podniesienie poziomu nauczania oraz kształtowanie kompetencji kluczowych. Dzięki Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej uczniowie naszej szkoły otrzymali możliwość kontaktu z nauką, mogli rozwijać swoje zainteresowania i talenty przy wsparciu najlepszych uczelni. Ułatwi to uczniom wybór właściwego kierunku studiów, z kolei uczelnie będą miały możliwość współpracy z najzdolniejszymi uczniami w Małopolsce.
Mamy nadzieję, że w październiku rozpoczniemy kolejny rok z Małopolską Chmurą Edukacyjną.
Już dziś zapraszamy do udziału!