MCHE – etap IV COVID -19 PDF Drukuj Email
wtorek, 24 marca 2020 23:00

Zgodnie z informacją Zespołu Ds. Rozwoju Kapitału Intelektualnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Departament Edukacji zostały zawieszone do odwołania wszystkie zajęcia prowadzone dla uczestników zewnętrznych w związku z pandemią COVID -19
Zawieszenie zajęć w szkołach to spore wyzwanie dla nauczycieli prowadzących Projekt pn. „Zajęcia z nauką – udział uczniów LO nr 1 w Oświęcimiu w Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej – etap IV” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w latach 2014-2020. Nie znaczy to jednak, że uczniowie zostali skazani na przymusową dłuższą przerwę w kontynuacji zajęć we wszystkich obszarach projektu – MCHE etap IV tzn.
• biologia on-line, koło naukowe
• chemia on-line, koło naukowe
• matematyka on-line, koło naukowe
• środowisko pracy, koło naukowe
• umiejętność uczenia się on-line, koło naukowe.
Pracownik akademicki prowadzi zajęcia zdalnie, udostępniając opiekunom grup w każdym realizowanym obszarze w formie strumieniowania oraz utworzenia profilu na Portalu MCHE. Zajęcia odbywają się w formie „praca zdalna”. Uczniowie uczestniczą w formie zdalnej potwierdzając uczestnictwo i odsłuch zajęć. Na tej podstawie prowadzący wpisuje obecność w prowadzonych dziennikach zajęć.