nowości - film i muzyka
Nowości - film i muzyka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 maja 2012 05:45

"Najpierw Strzelaj, Potem Zwiedzaj" reż. Farrell Colin, Fiennes Ralph
Podrzędni zabójcy po spartaczonej robocie uciekają na przymusowe wakacje do Brugii. Podczas gdy Ken korzysta z okazji i rozkoszuje się pięknymi plenerami, porywczy i nieroztropny Ray wyrusza na poszukiwanie przygód. Wdaje się w spór z przejeżdżającymi turystami, rozpoczyna romans z miejscową pięknością (Clemence Poesy) jednocześnie walcząc z jej byłym chłopakiem- skinheadem, imprezuje z opryskliwym, kręcącym surrealistyczny film, karłem z Ameryki. Wyprawa obydwu mężczyzn staje się jeszcze dziwniejsza, gdy Ray orientuje się że Harry chce się go pozbyć, a o wykonanie tego zadania poprosił Kena.

 
Nowości - film i muzyka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 maja 2012 05:41

"Za Wszelką Cenę" reż. Eastwood Clint, Haggis Paul
"Za wszelką cenę" to współczesna historia 30-letniej kobiety Maggie Fitzgerald (Hilary Swank), która próbuje osiągnąć sukces w kobiecym boksie zawodowym.
Film rozpoczyna się, gdy stara się ona dostać się pod opiekę uznanego trenera (Clint Eastwood), ten jednak jest bardzo niechętny pomysłowi i stanowczo odmawia.
Zdeterminowana Maggie nie poddaje się i bez zgody trenera przychodzi na treningi. Nieoficjalnie stara jej się pomóc klubowy sprzątacz (Morgan Freeman), przyjaciel trenera. Na skutek nacisków przyjaciela i widząc zaangażowanie i poświęcenie Maggie, trener decyduje się jej pomóc.
Podczas treningów pomiędzy Maggie i trenerem zawiązuje się przyjaźń i relacja "ojciec-córka". Wkrótce przyjdzie im stawić czoła walce, w której trzeba będzie czegoś więcej niż serce i odwaga.

 
Nowości - film i muzyka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 maja 2012 05:40

"Wyśnione Miłości" reż. Dolan Xavier
Xavier Dolan, zaledwie dwudziestojednoletni reżyser z Montrealu, za swój debiutancki film Zabiłem swoją matkę zebrał dziesiątki nagród na całym świecie. Jego drugi film, Wyśnione miłości to pełna energii i emocji opowieść o przyjaźni i miłości, rywalizacji i zdradzie.
Bohaterowie, Francis i Marie, są dobrymi przyjaciółmi. Pewnej szalonej nocy spotykają Nicolasa, młodego chłopaka, który właśnie przyjechał do Montrealu. Każda następna wspólnie spędzona chwila wzbudza w nich coraz większą fascynację nowym znajomym. Wkrótce Francis i Marie zorientują się, że ich obsesja na jego punkcie zamienia się w miłosny pojedynek. Rywalizacja o względy i uczucie Nicolasa zagrozi ich przyjaźni, która jeszcze niedawno wydawała się niezniszczalna.

 
Nowości - film i muzyka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 maja 2012 05:37

"Wschodnie Obietnice" reż. Kronenberg David
Podczas porodu w wigilię Bożego Narodzenia, ginie młoda Rosjanka. Anna, pielęgniarka jednego ze szpitali, stara się wyjaśnić tajemniczą śmierć, odkrywa że Rosjanka była prostytutką, a jej opiekunowie to rosyjscy przestępcy zajmujący się handlem "żywym towarem", wtedy zaczynają się jej kłopoty.

 
Nowości - film i muzyka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 maja 2012 05:35

"Łowca Jeleni" reż. Cimino Michael
lairton, Pensylwania. Trzej przyjaciele: Mike, Nick i Steven pracujący w miejscowej hucie żelaza, zostają powołani do wojska i przygotowują się do wyjazdu do Wietnamu. Steven postanawia wziąć przed odlotem ślub. Po weselnym przyjęciu przyjaciele wybierają się na ostatnie wspólne polowanie na jelenia. W Wietnamie wszyscy trzej trafiają do niewoli. Żołnierze Vietcongu zmuszają ich do gry z innymi więźniami w rosyjską ruletkę. Mike nakłania Wietnamczyków do użycia w grze większej ilości kul i zmusza Nicka do gry przeciwko sobie. Dzięki fortelowi w zamieszaniu, udaje im się zbiec, lecz podczas ucieczki zostają rozdzieleni.
Po powrocie do Clairton, Mike ma trudności z ponownym przystosowaniem się, jedynym wsparciem jest dla niego Linda, dziewczyna Nicka. Jednocześnie Mike dowiaduje się, że Nick został w Sajgonie. Postanawia odnaleźć przyjaciela...

 
Nowości - film i muzyka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 maja 2012 05:34

"Kola" reż. Sverak Jan
Ta prosta, piękna i wzruszająca filmowa opowieść o małym rosyjskim chłopcu pozostawionym pod opieką swego nowego "ojca", a jednocześnie starszego mieszkańca Pragi, poruszyła widzów i krytyków na świecie. Film otrzymał szereg międzynarodowych nagród filmowych. W 1996 roku otrzymał Nagrodę Oscara i zdobył statuetkę Złotego Globu dla najlepszego filmu zagranicznego. "Kolę" wyróżniono ponadto siedmioma nagrodami czeskiej kinematografii. Czechy, ostatnie lata socjalizmu. Bohaterem jest wiolonczelista: wyrzucony przed laty z filharmonii - zarabia na życie grą w domach pogrzebowych i kościołach. Przyciśnięty biedą decyduje się zawrzeć fikcyjne (i płatne) małżeństwo z Rosjanką... a rosjanka wyjeżdża na zachód, zostawiając kilkuletniego syna.

 
Nowości - film i muzyka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 maja 2012 05:32

"Czas Apokalipsy - Powrót" reż. Coppola Francis Ford
Film jest luźną adaptacją klasycznej powieści Josepha Conrada "Jądro ciemności", której akcja została przeniesiona w czasy wojny w Wietnamie. Film koncentruje się na podróży kapitana Willarda (Sheen) - oficera amerykańskiego wywiadu - wysłanego w głąb Kambodży z niebezpieczną misją "bezwzględnego wyeliminowania" dezertera, pułkownika Kurtza (Brando), który dając się ponieść własnemu szaleństwu, zbuntował się przeciw przełożonym.
Podróżując w górę rzeki kapitan Willard poznaje porucznika Kilgore’a (Duvall), który przy dźwiękach "Walkirii" Wagnera prowadzi szwadron helikopterów do walki i organizuje zawody w surfingu podczas gdy wróg ostrzeliwuje wybrzeże. To on umieszcza Willarda w wojskowej łodzi patrolowej, której czteroosobowa załoga tworzy swoisty mikrokosmos amerykańskiej armii. Ciemnoskóry dowódca Chief Philips to były taksówkarz próbujący uchronić swoją jednostkę przed zatonięciem, a swoich podwładnych przed narkotykowym obłędem. Chef, nowoorleański kucharz, zaciągnął się do marynarki w nadziei, że jada się tam lepiej niż w piechocie. Jest jeszcze Clean, ciemnoskóry nastolatek z Bronxu (w tej roli 15-letni Laurence Fishburne) i Lance, kalifornijski surfer, porwany przez wojenną zawieruchę. Przemierzając terytorium Kambodży zagłębiają się w otchłań iluzji i wszechogarniającego szaleństwa, poznają najciemniejsze zakamarki ludzkiego serca.

 
Nowości - film i muzyka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 maja 2012 05:28

"Volver" reż. Almodovar Pedro
Raimunda (Penelope Cruz) przed laty wyjechała z rodzinnej La Manchy do Madrytu. Tu klepie biedę, pracuje jako sprzątaczka, utrzymując 13-letnią córkę Paulę i bezrobotnego męża, który zaczyna molestować dorastającą dziewczynę. Siostra Raimundy, Soledad (Lola Duenas), fryzjerka przyjmuje klientki w swoim mieszkaniu, by uniknąć płacenia podatków. Raimunda dowiaduje się, że umarła stara ciotka z La Manchy. Nie może jechać na pogrzeb, bo ma na głowie większy kłopot we własnej rodzinie. Na pogrzeb wybiera się Soledad. W domu ciotki ukazuje się jej duch zmarłej matki...

 
Nowości - film i muzyka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 maja 2012 05:27

"Control" reż. Corbijn Anton
Był mroczny i ekscentryczny. Miał w sobie wiele niepewności i ogromny talent. Miał też dwie kobiety, żonę i kochankę. Ian Curtis - wokalista genialnej grupy Joy Division. To właśnie o nim nakręcił swój pierwszy film Anton Corbijn. Reżyser legendarnych teledysków grup U2, Depeche Mode,czy Nirvany, fotograf gwiazd.

 
Nowości - film i muzyka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 maja 2012 05:25

"Motyl i Skafander" reż. Schnabel Julian
Prawdziwa, poruszająca i urzekająco piękna historia redaktora naczelnego francuskiego ELLE. Jean-Dominique Bauby posługując się jedynie powieką do komunikowania się ze światem i bliskimi pisze bestsellerową książkę o walce o sens życia, po tym jak w wieku 43 lat doznał paraliżu całego ciała. Bauby próbuje odtworzyć wspomnienia i opisać wszystkie aspekty swojego wewnętrznego świata - motyla uwięzionego w skafandrze bezwładnego ciała.

 
Nowości - film i muzyka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 13 marca 2012 20:55

„W lepszym świecie” reż. Susanne Bier
Christian wraca do Danii po śmierci matki. Jest pełen buntu i nie lubi ludzi, którzy dają za wygraną. Jego ojciec przegrał, pozwalając umrzeć żonie. Rodzice Eliasa są w separacji, ojciec jeździ regularnie do Afryki, gdzie w dramatycznych warunkach pracuje w szpitalu dla uchodźców.
Przemoc, zbrodnia i kłamstwo przykryte cienką warstwą miłości to nierzadko świat, w którym przyszło żyć dorosłym. W rzeczywistości dalekiej od ideału swojego miejsca szukają również dzieci. Kiedy relacje dorosłych są napięte do granic wytrzymałości, to właśnie dzieci szukają wyjścia z psychicznej pułapki. Chcą sprawiedliwości, od której zaczynają się wojny.

 
Nowości - film i muzyka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 grudnia 2011 21:50

„Święta Last Minute” reż. Roth Joe
Luther (Tim Allen) i Nora (Jamie Lee Curtis) przez całe życie przykładnie obchodzili Boże Narodzenie. Ale teraz, gdy ich córka Blair (Julie Gonzalo) pracuje w Peru jako ochotniczka Korpusu Pokoju, perspektywa spędzenia samotnych świąt wydaje się im mało atrakcyjna.

 
Nowości - film i muzyka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 grudnia 2011 21:49

“Świąteczne Opowieści” reż. Desplechin Arnaud
Święta u dysfunkcyjnej rodziny Vuillardów nigdy nie zwiastowały niczego dobrego. Kłótnie, nieprzerwana krytyka, narzekania i spory były tu na porządku dziennym. Rodzinne zgromadzenia, które domownikom podnosiły tylko ciśnienie doprowadziły w końcu do zerwania więzi. Teraz, po latach, chorowita matka, trójka odosobnionego rodzeństwa i ich rodziny spotykają się ponownie, by w towarzystwie miodownika i ryby po grecku odkryć prawdziwe znaczenie świąt oraz, co nieuniknione wyprać rodzinne brudy w barszczu z uszkami. Poznaj czarującą i wyjątkowo ciepłą opowieść, którą będziesz oglądał z najbliższymi w każde święta Bożego Narodzenia.

 
Nowości - film i muzyka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 09 listopada 2011 21:39

Nick to nie imię.

Świat to nie matrix.

Życie to nie gra, nie daj się wylogować!

Dominik to zwyczajny chłopak. Ma wielu znajomych, bogatych rodziców, pieniądze na ciuchy, gadżety, imprezy. Pewnego dnia jeden pocałunek zmienia wszystko. Ona zaczepia go w sieci. Jest intrygująca, niebezpieczna. Wprowadza go do „Sali samobójców” miejsca, z którego nie ma ucieczki.

 
Nowości - film i muzyka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 09 listopada 2011 21:37

WYBRANE NAGRODY:
2007 Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy - nagroda FIPRESCI2007 Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy - Nagroda Specjalna Jury
2007 Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach - Wyróżnienie Specjalne w konkursie East of West
2007 Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach - nagroda Europa Cinemas Label za Najlepszy Film Europejski
Opowieść o zatrważającej rzeczywistości szkoły publicznej autorstwa debiutującego scenarzysty i reżysera - Ilmara Raaga. Szesnastoletni Joosep pada ofiarą swoich sadystycznych kolegów, których denerwuje jego cichy sposób bycia i introwertyczna natura. Pewnego dnia Joosep w jednym ze swoich prześladowców znajduje sprzymierzeńca. Odtąd wszystko się zmieni...

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2