nowości ksiązki
Nowe książki... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 stycznia 2016 11:51

Prezentujemy listę książek wskazanych przez uczniów w akcji "Ogólnopolskie Wybory Książek" jako ich zdaniem najciekawsze tytuły.
W wyniku przeprowadzonego badania preferencji czytelniczych, również w naszej szkole powstała lista rankingowa najpoczytniejszych książek, które zakupiliśmy do naszych zbiorów dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców.

Więcej…
 
Nowości książek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 08 grudnia 2011 21:44

Choinka, stół przykryty białym obrusem, blask palących się świec, opłatek, Pismo Święte otwarte na Ewangelii św. Łukasza, a za oknem wszystko przykryte białym puchem. Tego Wieczoru będą działy się cuda, zdolne przeobrazić życie każdego z nas. Czy chcielibyście spędzić go w towarzystwie wspaniałych autorów, z których każdy opowie Wam niepowtarzalną historię, przesyłając pełne optymizmu i dobroci świąteczne przesłanie? Wojciech Cejrowski uraczy Was gawędą o zamorskich Wigiliach. Jan Góra namaluje Wam górzystą krainę jamneńską, gdzie wedle wiarygodnych źródeł narodził się Pan Jezus. Jan Grzegorczyk wraz z księdzem Groserem wprowadzi Was w noc świętą, cichą, ale i huczną... Małgorzata Kalicińska ugości Was w Rozlewisku rozświetlonym płomieniami tradycji. Tomasz Olbratowski wraz z Maciejem Rybińskim potężną dawką humoru zadbają, byśmy nie popadli w zbyt patetyczny nastrój . Postawią szereg arcyważnych pytań w stylu: czy nie warto byłoby przenieść wigilię na spokojny czas poświąteczny, gdy opadnie gorączka bezsensownych zakupów, wieszania firanek i trzepania dywanów.

 
Nowości książek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 08 grudnia 2011 21:43

Dziewięć opowiadań, których wspólnym mianownikiem jest Wigilia i czas Bożego Narodzenia. Święta są tu tematem żartobliwej anegdoty i prowokują do medytacji, stanowią pretekst do opowieści rodzinnych i wejrzenia w siebie.
Wybitni, znani i lubiani autorzy gwarantują wysoką literacką jakość.

 
Nowości książek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 08 grudnia 2011 21:42

Zbliża się Boże Narodzenie. Senior rodu Simeon Lee do swej rezydencji zaprasza rodzinę. Spotkanie jest nietypowe, gdyż Lee niemal nie utrzymywał z dziećmi kontaktów. Mało przyjemnej atmosfery nie poprawia pojawienie się uchodzącego za czarną owcę syna, a tym bardziej wnuczki, którą rodzina widzi po raz pierwszy. W ponurych nastrojach podsycanych pragnieniem odziedziczenia jak największego spadku zebrani dowiadują się o zabójstwie złośliwego milionera.
Do akcji wkracza niezastąpiony Herkules Poirot. Przed detektywem trudna zagadka - okazuje się bowiem, że z sypialni Simeona zniknęły diamenty, nie wszyscy goście ujawnili prawdziwą tożsamość, a zamordowany miał niejednego wroga

 
Nowości książek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 08 grudnia 2011 21:39

Fannie Flagg, autorka słynąca z niepowtarzalnego, ciepłego i urokliwego stylu, tym razem napisała urokliwą historię bożonarodzeniową, opowieść o wierze i nadziei skierowaną do odbiorców w różnym wieku. Daleko na południu Alabamy, nad brzegiem meandrującej leniwie rzeki leży senne miasteczko Lost River, o którym, jak się wydaje, sam czas zapomniał. Po zakończonej alarmującą diagnozą wizycie u lekarza Oswald T. Campbell porzuca chłodne i wilgotne Chicago u progu zimy, by spędzić swoje – jak się domyśla – ostatnie Boże Narodzenie w sympatycznej i gościnnej mieścinie, jaką jest Lost River. Poznaje tam listonosza rozwożącego listy łodzią, sklepikarza ze złamanym sercem, oraz damy z Mistycznego Zakonu Tajnego Stowarzyszenia Królewskich Kropek, które potajemnie dokonują dobrych uczynków. Spotyka również małego ptaszka – kardynała imieniem Jack, głównego bohatera tej historii magicznych świąt Bożego Narodzenia, w czasie których wydarzają się rzeczy tak zdumiewające, że ich świadkowie nigdy ich nie zapomną.

 
Nowości książek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 grudnia 2011 21:44

"Cmentarz w Pradze" to powieść intrygująca, wielowątkowa, niepokojąca.
Simonini – główny bohater powieści, to osobnik stojący w cieniu mechanizmów historii, a zarazem te mechanizmy poruszający. To wcielenie spiskowych teorii rządzących światem. Umbero Eco lubi znaki o podwójne znaczeniu i fikcję którą miesza z rzeczywistością.
Akcja powieści rozgrywa się w XIX wieku a jej bohaterem jest Simone Simonini, cyniczny fałszerz który świadczy usługi wywiadom wielu krajów. Obsesyjny antysemita który nienawidzi również jezuitów, masonów i.. kobiet.
Eco opisuje jego historię odwołując się do najlepszych wzorów XIX wiecznej powieści przygodowej – mamy więc wartką akcję (fałszerstwa, spiski i zamachy), ciekawą intrygę o zaskakującym rozwiązaniu, a wszystko opowiedziane barwnym, potoczystym językiem.
Cmentarz w Pradze to książka dla każdego!

 
Nowości książek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 grudnia 2011 21:43

Korrigany, małe bretońskie duszki, potrafią porządnie zamieszać w ludzkich losach. Może to jakiś korrigan postanowił zburzyć spokój Claire Autret z maleńkiej wyspy u brzegów Bretanii?
Wysłał ją w polskie góry, aby tam spotkała dziwną i tragiczną postać Matki Wszystkich Lalek? Kazał jej przewartościować całe swoje dotychczasowe życie? Pamiętajmy jednak, że korrigany umieją też leczyć rany i naprawić to, co same zepsuły...
Najnowsza książka Moniki Szwai, to pozycja, o której od miesiąca zrobiło się bardzo głośna, a która niemalże jednogłośnie została okrzyknięta przez recenzentów najlepszą w całym dorobku pisarki. Już sama nobilitacja ze strony czytelników, powinna zachęcić niezdecydowanych do lektury.

 
Nowości książek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 grudnia 2011 21:42

„Dziewczynka w zielonym sweterku” Chiger Krystyna, Paisner Daniel
Zielony sweterek istnieje do dziś. Jest eksponatem w waszyngtońskim Muzeum Holocaustu. Prawdziwa historia Krystyny Chiger - żydowskiej dziewczynki, której życie w czasie wojny ocalił Leopold Socha - polski kanalarz ze Lwowa. Przez 14 miesięcy pomagał i dawał schronienie ukrywającej się w kanałach grupie uciekinierów z getta. To, co wydawało się okazją do zarobku, stało się jednak heroiczną walką o życie ludzkie… Tytułowa dziewczynka to ośmioletnia Krysia, która opowiada o pobycie w lwowskim getcie i codzienności w cuchnących kanałach. Jej historia jest pełna kontrastów - między przedwojennym, luksusowym życiem rodziny Chigerów a miesiącami spędzonymi w ciemności, brudzie i wilgoci. Ta książka jest zadziwiającym i budzącym nadzieję dowodem siły ludzkiego charakteru. Jest w niej wszystko: strach, rozpacz, miłość, modlitwa, zdrada, nadzieja, intymność...
Historię tę opowiada także przejmujący film Agnieszki Holland W ciemności, wyprodukowany przez Studio Filmowe Zebra (w koprodukcji z Niemcami oraz Kanadą), z wybitną rolą Roberta Więckiewicza.

 
Nowości książek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 25 listopada 2011 22:14

MATURA 2012
Komplet rzetelnych informacji dla kandydatów do państwowych i prywatnych uczelni i szkół policealnych, w całym kraju
. Publikacja zawiera dane o rekrutacji aktualne na rok akademicki 2012/2013.Informator pomoże Ci wybrać odpowiedni dla siebie kierunek studiów i uczelnię, w której chciałbyś studiować.

  Publikacja zawiera szczegółowe, autoryzowane przez same szkoły informacje:
 • UCZELNIE wyższe oraz SZKOŁY policealne: państwowe i niepaństwowe, publiczne i niepubliczne;
 • STUDIA dzienne, wieczorowe, zaoczne, eksternistyczne;
 • Studia magisterskie, zawodowe (licencjackie, inżynierskie), uzupełniające magisterskie (SUM);
 • Kierunki, specjalności, specjalizacje;
 • Szczegółowe kryteria przyjęć, uwzględniające ostatnie zmiany w zasadach rekrutacji;
 • Kryteria przyjęć zarówno dla kandydatów z "nową", jak i ze "starą" maturą;
 • Opis postępowania kwalifikacyjnego;
 • Postępowanie kwalifikacyjne dla laureatów i finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych,
 • Kryteria rekrutacji dla osób z maturą międzynarodową (IB);
 • Liczba osób na jedno miejsce na poszczególne kierunki na uczelniach w roku 2011/2012;
 • Limity miejsc;
 • Terminy składania dokumentów, egzaminów itp.;
 • Opłaty za studia;
 • Szczegółowa oferta uczelni niepaństwowych;
 • Szkoły policealne w układzie wojewódzkim;
 • Adresy i telefony do uczelni i szkół, na poszczególne wydziały itp.;
 • Indeksy;
Szeroki zakres i przejrzysty układ treści. Wysoka jakość edytorska.

 
Nowości książek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 09 listopada 2011 21:05

Buntuję się. Decyduję. Zmieniam. Odnajduję siebie. Idę. Działam. Budzę się. Doświadczam. Podnoszę się. Marzę. Zwyciężam. Odkrywam. Wymagam. Myślę. Wierzę. Krzepnę. Rozwijam się. Pytam. Jestem. Niektóre książki są do czytania.

Alef napędza do życia.

Duchowa odyseja.

Głęboko rozczarowany dzisiejszą rzeczywistością, targany wewnętrznymi konfliktami, tracący wiarę w siebie i w otaczający go świat, Paulo podejmuje bardzo osobistą podróż w czasie i przestrzeni. Przemierzając świat, wraca do swoich wcieleń, ponieważ, jak powiada, 'szlak mojej wędrówki da się wyczytać z oczu innych, a jeśli chcę się odnaleźć, muszę się posłużyć tą mapą'. Po drodze poznaje różnych ludzi, z którymi kontakt zbliża go do celu, ale kluczem do ostatecznego przebudzenia, a zarazem odkupienia jest ponowne spotkanie z kobietą, którą kochał i którą podle zdradził ponad 500 lat wcześniej... Kolejna magiczna, pełna tajemnic podróż w towarzystwie Paula Coelho, który jak zwykle nas nie zawodzi. Margaret Flanagan, Booklist

 
Nowości książek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 09 listopada 2011 21:03

Szkoła uczuć to błyskotliwa i niezwykle zabawna powieść o dorastaniu, główna bohaterka jest uczennicą prestiżowego prywatnego liceum i mieszkanką internatu, szybko przekonuje się, że jej szkoła to hermetyczny światek zblazowanych, bogatych i urodziwych nastolatków, i czuje się w niej jak przybysz z innej planety. Skomplikowane relacje z nauczycielami, przyjaźnie z dziewczynami, fascynacja jednym z chłopaków, konflikty z coraz bardziej dalekimi rodzicami, a wreszcie inicjacja seksualna - wszystko to stapia się w spójny portret okresu dojrzewania, który jest doświadczeniem uniwersalnym w przypadku nas wszystkich.

 
Nowości książek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 09 listopada 2011 21:03

Rok 1939. Dziesięcioletnia Liesel mieszka u rodziny zastępczej w Molching koło Monachium. Jej życie jest naznaczone piętnem ciężkich czasów, w jakich dorasta. A jednak odkrywa jego piękno – dzięki wyjątkowym ludziom, których spotyka, oraz dzięki książkom, które kradnie.

 
Nowości książek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 09 listopada 2011 21:02

Ludzkość dąży uparcie i nieodwołalnie ku samozagładzie, robiąc wszystko, by zniszczyć Ziemię, dlatego Yves Kramer, inżynier specjalizujący się w podróżach kosmicznych, postanawia uciec na inną planetę, by tam zacząć wszystko od nowa. Buduje więcolbrzymi statek kosmiczny o napędzie fotonowym, Gwiezdny Motyl, i wraz ze 144 tysiącami osób na pokładzie wyrusza w podróż, która ma potrwać 1000 lat. Niestety niedługo sielankęna pokładzie burzy pierwsza zbrodnia, toteż Yves postanawia wbrew sobie wprowadzić taką samą hierarchię społeczną jak ta obowiązująca na planecie, którą dopiero co porzucili, a wraz z nią utworzyć policję, sądy i zakazy. Doskonałe pełne alegorii i obfitujące w odniesienia do Biblii połączenie science-fiction z opowieścią filozoficzną autora bestsellerowej trylogii o mrówkach.

 
Nowości książek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 09 listopada 2011 21:00

W zaułkach śląskich miast, pośród kolekcjonerów staroci, przeróżnych wydrwigroszy i grasujących w Internecie oszustów, trójka przyjaciół usiłuje odebrać łup. Ci, którzy wczoraj byli zwierzyną, dziś stają się myśliwymi. A wszystko to w tajemnicy przed nauczycielami i rodzicami, którzy woleliby gimnazjalistów widzieć nad podręcznikiem. O fałszerzach nie wiadomo kim są, ilu ich jest i gdzie się gnieżdżą. Ale kiedy wyrolowani mają do wyboru odnaleźć sprawców albo pogodzić się ze stratą podejmują walkę. Takie są skutki malowania parapetów na czerwono i zbierania na siłę punktów do oceny ze sprawowania.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2