nowości - teatr
Nowości teatr PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 15 maja 2012 21:17

Ekranizacja dzieł Szekspira 21 płyt DVD

Więcej…
 
Nowości teatr PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 grudnia 2011 21:36

„Wesołych świąt” Alana Ayckbourna reż. Gustaw Holoubek Czarna komedia wybitnego angielskiego dramatopisarza. Zrealizowana w bardzo pomysłowy sposób, przedstawiająca zabawne wręcz absurdalne sytuacje, z nie do końca wesołym zakończeniem.Akcja rozgrywa się w trzech odsłonach, w Boże Narodzenie, w trzech kuchniach, przed rokiem, w bieżącym roku i za rok. Bohaterowie to trzy zaprzyjaźnione, ale zupełnie różne małżeństwa. Drobny przedsiębiorca Sidney Hopckroft i jego żona Jane – para, która świetnie się rozumie, właściciel banku Ronald Brewster – Wright i jego żona Arabella –rozczarowani sobą i znudzeni oraz architekt Goeffrey Jackson i jego żona Ewa – nawet nie starający się ukrywać niezgodności swoich charakterów. Świetne kreacje stworzone dzięki znakomitej obsadzie aktorskiej.

 
Nowości teatr PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 grudnia 2011 21:33

„Pastorałka” Leona Schillera reż. Laco Adamik Barwna, pełna liryzmu, ludowego humoru i pięknej muzyki telewizyjna inscenizacja wyjątkowej sztuki Leona Schillera, nawiązującej do staropolskiej obrzędowości i misteryjnej tradycji. W intrygującej adaptacji Laco Adamika – malownicze widowisko z najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami, góralami – kolędnikami, którzy wcielają się w biblijne postaci sprzed dwóch tysięcy lat i odgrywają bożonarodzeniową historię. Schillerowski „cud polskiego teatru” urzeka urodą, rozmachem i gwiazdorską obsadą najwybitniejszych aktorów.

 
Nowości teatr PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 listopada 2011 21:09

Opowieść o losach rotmistrza Witolda Pileckiego - człowieka niezłomnego, jednego z najdzielniejszych i najbardziej ofiarnych żołnierzy Rzeczypospolitej. Na sali sądowej, w pokojach przesłuchań gabinetach sędziego i prokuratora, w celi więziennej przy Rakowieckiej rozgrywa się tragedia rotmistrza oskarżonego o szpiegostwo na rzecz wrogiego mocarstwa i planowanie zamachów na wysokich urzędników państwowych. Skatowany przez oprawców UB, jest cieniem dumnego oficera, ale nie daje się złamać. Do końca, w pokazowym procesie, stara się osłaniać innych oskarżonych i pozostaje wierny temu, co uważał za najważniejsze: Bogu, Honorowi, Ojczyźnie. Dodatki: sylwetka rotmistrza Witolda Pileckiego, reportaż "Post scriptum"

 
Nowości teatr PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 listopada 2011 21:08

Niezwykłe sprawozdanie z rozmów kata z ofiarą - Jürgena Stroopa, generała SS odpowiedzialnego za krwawe stłumienie powstania w warszawskim getcie, z Kazimierzem Moczarskim, polskim patriotą, żołnierzem Armii Krajowej. Moczarski, osadzony przez wladze bezpieczeństwa w jednej celi śmierci ze zbrodniarzem wojennym, skazany został na swoistą torturę, która miała pognębić go i odebrać mu godność. Przez dziewięć miesięcy 1949 roku słucha zwierzeń niemieckiego nazisty, dających opis mechanizmów propagandy III Rzeszy i jedyne w swoim rodzaju psychologiczne studium totalitarnej osobowości. Spektakl "Rozmowy z katem" powstał na podstawie książki Kazimierza Moczarskiego pod tym samym tytułem. Ze względu na cenzurę wcześniejsze adaptacje teatralne nie ukazywały w pełni dramatu Kazimierza Moczarskiego, na co pozwala obecna, pierwsza realizacja telewizyjna.

 
Nowości teatr PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 listopada 2011 21:07

Emerytowany pułkownik, pod pretekstem ujawnienia nieznanych informacji o działalności kontrwywiadu, umawia się z młodą dziennikarką. W rzeczywistości byłemu agentowi chodzi o ujawnienie faktów z jego własnej działalności. Ma to być rodzaj autolustracji zmierzającej do wytoczenia mu procesu - na miarę procesu norymberskiego, który doprowadziłby do wyroku i kary. Dziewczyna zostaje wciągnięta w grę, która zmieni jej wiedzę o własnym życiu, ujawni przerażającą manipulację losami członków jej rodziny przez komunistyczne służby specjalne

 
Nowości teatr PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 listopada 2011 21:06

Opowieść o tragedii postaci niezwyczajnej - Danucie Siedzikównie, ps. Inka - sanitariuszce i łączniczce AK.
Niespełna 18-letnia dziewczyna przyłącza się do oddziełu partyzantów. W czasie potyczek z UB, zgodnie z kanonami służby medycznej, opatruje rannych z obu walczących stron. Na skutek zdrady zostaje aresztowana pod zarzutem mordowania jeńców - ludzi, którym w rzeczywistości ratowała życie. Poddana brutalnemu śledztwu, nie zdradza. Pośpiesznie osądzona, zostaje rozstrzelana. Umiera z okrzykiem na ustach: Niech żyje Polska!

 
Nowości teatr PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 listopada 2011 21:04

W ponad pięćdziesietoletniej historii Teatru Telewizji powstało dla tej sceny kilka tysiecy przedstawień. Wiekszość w nich zachowała sie w telewizyjnym archiwum, stanowiąc niepowtarzalną w skali światowej kolekcję.
Na liście "Złotej Setki" znalazły się realizacje dzieł klasyków polskich i obcych, utwory współczesnych autorów rodzimych i obcojezycznych, lekkie komedie i wielkie narodowe dramaty.
Spis odcinków
Olga Lipińska "Damy i huzary", Kazimierz Kutz "Kolacja na cztery ręce",Kazimierz Kutz "Emigranci", Jerzy Gruza "Mieszczanin szlachcicem", Maciej Wojtyszko "Ławeczka"

 
Nowości teatr PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 listopada 2011 21:01

W ponad pięćdziesięrealizacje dzieł klasyków ncio pięcio letniej historii Teatru Telewizji powstało dla tej sceny kilka tysiecy przedstawień. Wiekszość z nich zachowała się w telewizyjnym archiwum, stanowiąc niepowtarzalną w skali swiatowej kolekcję. Na liście "Złotej Setki" znalazły się realizacje dzieł klasyków polskich i obcych, utwory współczesnych autorów rodzimych i obcojęzycznych, lekkie komedie i wielkie narodowe dramaty
Spis odcinków
Ferdynand Bruckener "Elzbieta królowa Anglii", Gabriela Zapolska "Moralność Pani Dulskiej", mikołaj Gogol "Ożenek", Ivo Breśan "Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna", Molier "Swietoszek"