MAMY LAUREATA OLIMPIADY HISTORYCZNEJ!!! PDF Drukuj Email
sobota, 22 kwietnia 2017 16:38

MAMY LAUREATA OLIMPIADY HISTORYCZNEJ!!!
KOLEJNY INDEKS NA WYŻSZĄ UCZELNIĘ W KIESZENI UCZNIA KONARA!

W dniach 07.04.-10.04.2017 r. w Gdańsku odbyły się centralne eliminacje XLIII Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej. W tej finałowej rozgrywce wzięło udział 94 uczniów szkół średnich z całej Polski, którzy wcześniej przeszli przez gęste sito egzaminów na szczeblach: szkolnym i okręgowym. Wśród uczestników centralnych eliminacji, którzy reprezentowali okręg małopolski, znalazł się nasz uczeń - Józef Dylik (3e). W klasyfikacji końcowej tegorocznej Olimpiady Historycznej zajął wysokie - 11 miejsce - i zdobył tytuł laureata. To oznacza, że ten młody olimpijczyk ma nie tylko już zaliczoną ze 100 % wynikiem maturę z historii, lecz również otwartą drogę dalszej nauki na wybranej uczelni i kierunku studiów. Historia to wielka pasja Józefa, jego sukces w tegorocznej olimpiadzie to nie koniec Jego przygody z ta dziedziną wiedzy.
Nasi uczniowie odnieśli sukces również w IV edycji małopolskiego Konkursu „Śladami Żołnierzy Wyklętych. Pułkownik Witold Pilecki i Danuta Siedzikówna ps. Inka w panteonie polskiej historii”. I miejsce zajął uczeń klasy (1e) Kamil Malec, II miejsce Szymon Jarosz (2g). Zwycięski tandem pokazał, że w młodym pokoleniu mamy pasjonatów historii, dzięki którym pamięć o bohaterach ,walczących o wolną Polskę przetrwa.
WSZYSTKIM ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!