Nasz szkoła w czołówce, w sporcie, w Małopolsce PDF Drukuj Email
wtorek, 10 stycznia 2017 22:02

Nasz szkoła w czołówce, w sporcie, w Małopolsce

W klasyfikacji Małopolskiej Licealiady Młodzież Szkolnej w roku szkolnym 2015/2016, na 135 sklasyfikowanych szkół ponadgimnazjalnych nasza szkoła zdobyła 41,5 punków i zajęła VI miejsce. Następna w zestawieniu szkoła z Powiatu Oświęcimskiego PZ N1 10 w Kętach zdobywając 20 punktów, uplasowała się na miejscach 14-18. PZ Nr 2 Oświęcim zdobył 14 punktów i zajął miejsca 33-37. W zawodach Licealiady uczestniczyło około 150 uczniów naszej szkoły. Startowaliśmy w zawodach: kolarstwa MTB, lekkiej atletyki, biegów przełajowych, badmintona, tenisa stołowego, szachów, piłki siatkowej, piłki koszykowej, piłki ręcznej, piłki nożnej, narciarstwa alpejskiego, snowboardu oraz pływania.
Na najwyższym szczeblu rozgrywek Małopolskiej Licealiady reprezentowali nas uczniowie startujący w zawodach: kolarstwa MTB, biegów przełajowych, szachowych, pływackich, piłki siatkowej i badmintona.
Opiekunami zawodników byli nauczyciele wychowania fizycznego: Edyta Daszkiewicz, Tomasz Dorywalski, Mariola Madej i Marek Szpitalny.

Piłkarze ręczni zajęli drugie miejsce w zawodach powiatowych.

Bardzo ładnie spisały się nasze tenisistki stołowe – Angelika Żak i Angelika Raj zajmując po zaciętej walce drugie miejsce w drużynowych zawodach powiatowych. Angelika Żak zajęła drugie miejsce w zawodach indywidualnych.

W zawodach narciarskich, uczniowie naszej szkoły, wygrali w klasyfikacji drużynowej. Do tego sukcesu przyczynili się między innymi: Kuwik Dominika zajęła pierwsze miejsce w snowboardzie, druga była Śladowska Maria, Gawron Marek zajął trzecie miejsce a Pawlica Maciej – piąte. Natomiast w nartach wygrała Matejko Florentyna, drugie miejsce zajęła Krajewska Zuzanna, piąta – Manicka Marianna, szósta – Główczak Anna. Wśród chłopców Piskorz Szymon zajął czwarte miejsce.

Piłkarki ręczne wygrały zawody powiatowe i zagrają w zawodach rejonowych.

W dniu 28 listopada 2016 r. w PZ Nr3 w ramach Powiatowej Licealiady odbyły się drużynowe zawody w badmintonie. Reprezentantki naszej szkoły Justyna Midur i Lidia Stachura wywalczyły II miejsce. Z kolei drużyna chłopców: Bartłomiej Budziła i Krystian Wanat zajęła II miejsce.

W dniu 7 grudnia 2016 r. W Myślenicach odbyły się finały Małopolskiej Licealiady w szachach drużynowych. W zawodach uczestniczyły szkoły reprezentujące 17 Powiatów naszego Województwa. Reprezentacja naszej szkoły startowała w składzie: Krzysztof Hardek, Ewa Stanek, Michał Znaleźniak i Kamil Kula. Po bardzo zaciętej rywalizacji nasi uczniowie uplasowali się na wysokim V miejscu.