Sezon narciarski i snowboardowy niestety zakończony… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 21 marca 2017 22:19

SEZON PEŁEN SUKCESÓW!!!
Sezon narciarski i snowboardowy niestety zakończony…

Ale jaki to był sezon! W tym roku warunki i pogoda sprzyjały zimowemu szaleństwu, a także sportowej rywalizacji. Uczniowie Konara wzięli udział w Lidze Narciarskiej i Snowboardowej Powiatu Oświęcimskiego, która odbyła się w trzech etapach dla narciarzy oraz w dwóch dla snowboardzistów. Organizatorami byli UKS „OświęcimSKI” oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Oświęcimiu.
Pierwsza runda odbyła się 21 grudnia 2016 r. na stoku „Złoty Groń” w Istebnej. Były to równocześnie Otwarte Mistrzostwa Miasta Oświęcim. Wśród narciarek I miejsce zajęła Florentyna Matejko, a II miejsce Zuzanna Krajewska. Natomiast wśród chłopców IV miejsce przypadło Szymonowi Piskorzowi. W czołówce znaleźli się również Marlena Manicka (V miejsce), Anna Główczak (VI miejsce) oraz Tomasz Walczak (VIII miejsce). W rywalizacji snowboardowej I miejsce zajęła Dominika Kuwik, a II miejsce Maria Śladowska. W snowboardzie chłopców Marek Gawron wywalczył III miejsce, a Maciej Pawlica V miejsce. Warto dodać, że reprezentacja Konara była najliczniejsza.
Drugi etap dla snowboardzistów był jednocześnie Licealidą Powiatową. Odbył się on 19 stycznia 2017 roku również w Istebnej. Tym razem wśród dziewcząt w snowboardzie na najwyższym stopniu podium stanęła Maria Śladowska, a tuż za nią uplasowała się Dominika Kuwik. Natomiast wśród chłopców II miejsce zajął Marek Gawron, a III miejsce Maciej Pawlica. Zwycięzcy zagwarantowali sobie kwalifikację do Licealiady Wojewódzkiej. Narciarze natomiast zmagali się w II rudzie Ligi. Tu również zwyciężyła Florentyna Matejko, zaraz za nią znalazła się Zuzanna Krajewska, a Tomasz Walczak wywalczył III miejsce. Wysokie lokaty zajęli również: Marlena Manicka (IV miejsce), Daria Gołba (V miejsce), Małgorzata Mędela (VI miejsce) oraz Jacek Madejski (VIII miejsce – snowboard).
Ostatnie zawody miały miejsce 1 marca 2017 roku w tym samym miejscu, co zwykle. Tym razem rywalizowali tylko narciarze w Licealiadzie Powiatowej o awans do finału wojewódzkiego. Wśród dziewcząt wygrała Zuzanna Krajewska, II miejsce zajęła Florentyna Matejko, a IV miejsce Aleksandra Urbańczyk. Kwalifikację do finału zapewnili sobie także Wojciech Smółka (VI miejsce) oraz Kacper Ledwoń (VIII miejsce).
Efektem takich wyników naszych zawodników było I miejsce w klasyfikacji drużynowej całej Ligii Powiatu Oświęcimskiego zarówno w narciarstwie, jak i snowboardzie.
Jedna z naszych uczennic – Florentyna Matejko prezentuje się także na zawodach wyjazdowych. Efektem tego jest wysoka dziewiętnasta lokata w całym województwie małopolskim, III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Żywieckiego w Zwardoniu oraz VI miejsce w eliminacjach Mistrzostw Polski Amatorów w Kluszkowcach.

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym sezonie, a na najbliższe miesiące – spokojnego odpoczynku i regeneracji sił!