Jujitsu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 01 czerwca 2014 08:23

Mam na imię się Bartek, mam 17 lat, od 6 lat trenuję Jujitsu.

W tej chwili przygotowuje się do egzaminu na 6 kyu.
Do treningów zostałem zachęcony przez znajomego, który później z nich zrezygnował. Zawsze lubiłem aktywnie spędzać czas, lecz niestety nie mam talentu do gier zespołowych takich jak piłka nożna czy siatkówka, a obecnie największe możliwości rozwoju mają właśnie piłkarze. Moje słowa idealnie obrazuje to iż w każdej miejscowości są kluby piłkarskie.
Z drugiej strony nie lubię iść za większością, wole zrobić coś na swój sposób, coś w moim stylu. Nie przejmuje się tym, że mam odmienne poglądy na różne sprawy, a wręcz przeciwnie, nie boje się ich wyrazić na głos i jestem z tego powodu zadowolony i staram się to ilustrować całym moim życiem, wliczając w nie sport.
Jujitsu kształtuje mój charakter, pozwala panować nad emocjami, ale i w odpowiednich momentach uwalniać całą energię.
W sportach walki z tradycją(wywodzących się ze wschodu) ciągle odkrywa się coś nowego, nie dostaje się niczego na tacy, wszystko trzeba poznać od postaw. Jujitsu odkrywam krok po kroku z każdym stopniem przybywa technik które muszę przyswoić.
Myślę że moim największym osiągnięciem jest umiejętność wyrażania swojego własnego zdania i trwania w nim do samego końca. Czasem warto zrobić wszystkim na przekór i być wobec nich jak skała, lecz ni należy zapominać, że aby odnieść sukces powinno się być elastycznym i umiejętnie dostosowywać się do sytuacji niczym trzcina.

Kliknij, aby powiększyć!