Jak zaczęłam grać w brydża? PDF Drukuj Email
niedziela, 01 czerwca 2014 07:54

Jak zaczęłam grać w brydża?

Zaczęłam grać przed przypadek. Kiedy szłam do gimnazjum, wybierałam pomiędzy klasą teatralna a brydżową. Poszłam do brydżowej, bo byłam ciekawa, jak tam jest.
Na początku nie podobało mi się jakoś bardzo, ale wiem, że początki są zawsze trudne...Z czasem polubiłam ludzi poznanych dzięki brydżowi, co dało mi motywację do grania. Dużą rolę odegrał także mój trener, Maciej Janeczko, który starał się, żebyśmy polubili brydż, żebyśmy go traktowali jako zabawę. Organizował nam dużo wyjazdów i oczywiście dużo nas nauczył. W końcu zaraziłam się samą grą i tak stała się ona moją pasją.

Czemu gram?
Jest taki moment, kiedy gram, który mnie bardzo cieszy- zawsze, gdy wymyślę coś mądrego, jakieś dobre zagranie, coś trudnego mi wyjdzie, to rodzi się we mnie takie wewnętrzne zadowolenie i radość. Poza tym bardzo przywiązałam się do brydżystów, którzy są naprawdę zabawnymi ludźmi.
Brydż to gra, której uczy się całe życie, ciągle odkrywa się nowe rzeczy i doskonali swoje umiejętności. Jest to gra, w której trzeba zwracać uwagę na wszystkie szczegóły. Poza tym rozwija, bawi, cieszy i na pewno wciąga, a wręcz uzależnia.
Jestem osoba ambitną, chcę się rozwijać i ta gra mi to daje. Wiem, że ciężką pracą mogę naprawdę dużo osiągnąć. Zaczęłam grać w stosunkowo młodym wieku, więc przede mną dużo osiągnięć i jeszcze więcej nauki. Najważniejsze to ciągle się rozwijać i stawiać sobie coraz wyższe cele.

Osiągnięcia:
• 2. miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Umysłowych 2014 w Brydżu Sportowym na maksy, Spała 05-09.04.2014
• 3 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Umysłowych 2014 w Brydżu Sportowym na impy, Spała 05-09.04.2014
• 2. miejsce w Grand Prix Małopolski do lat 20, Olkusz 25.01.2014
• 3. miejsce w Małopolskiej Lidze Młodzieżowej 2013/2014, 6-7.12.2013
• 1. miejsce na Mistrzostwach Małopolski do lat 20 w kategorii par dziewcząt, Stasikówka 18.08.2013
• 1. miejsce na Mistrzostwach Małopolski do lat 20 w kategorii par mikstowych, Stasikówka 18.08.2013
• 4. miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzieży Szkolnej w turnieju par dziewcząt, Smołdziński Las 20-23.06.2013
• 1. miejsce w Grand Prix Małopolski do lat 20, Gorlice 15.06.2013 r
• 3. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzieży Szkolnej, Bytom 26-28.04.2013
• 2. miejsce na II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Umysłowych (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w turnieju par dziewcząt na impy, Szczawno Zdrój 10-14.04.2013 r.
• 5. miejsce na II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Umysłowych (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w turnieju par dziewcząt na zapis maksymalny, Szczawno Zdrój 10-14.04.2013 r.
• 1. miejsce w klasyfikacji generalnej Zimowego Młodzieżowego Obozu Brydżowego, Stasikówka 19-26.01.2013 r.
• 3. miejsce w Małopolskiej Lidze Młodzieżowej 2012/2013
• 2. miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzieży Szkolnej w kategorii par dziewcząt, Tęgoborze 6-9.06.2012 r.
• 3. miejsce na I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Umysłowych (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w turnieju par dziewcząt na impy, Solina 14-17.04.2012 r.
• 6. miejsce na I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Umysłowych (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w turnieju par dziewcząt na zapis maksymalny, Solina 14-17.04.2012 r.
• 1. miejsce w klasyfikacji generalnej Petit Prix Małopolski do lat 15, 2011r.
• 6. miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików, 13-15.05.2011 r.