Drugie życie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 10 marca 2010 18:12

DRUGIE ŻYCIE

W naszej szkole ruszyła akcja "Drugie życie". Będzie trwać aż do kwietnia. Ma ona na celu uświadomienie ludziom jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. Pomocą tą może być transplantacja. Transplantacja to życie. Wielu chorych umiera, bo nie dożyli chwili, kiedy znalazłby się dla nich zdrowy narząd. Przeszczep pozwoliłby im normalnie funkcjonować – uczyć się, pracować, założyć rodzinę, podróżować.

Każdy z nas ma dar uzdrawiania. Razem możemy pomóc lekarzom uratować niejedno życie...

Pomocą może być podpisanie oświadczenia woli. Oświadczenie woli to mały, niepozorny dokument, który za sprawą podpisu zyskuje niezwykłą moc. Jedno świadome wyrażenie zgody na oddanie swoich narządów do przeszczepu jest decyzją, która może uratować życie i przywrócić zdrowie kilku osobom.

Akcja "Drugie życie" ma na celu promocję oświadczeń woli poprzez przekazywanie informacji na temat transplantacji. Popularyzacja wiedzy ma być narzędziem pozwalającym zwiększyć liczbę przeszczepów w Polsce. Poprzez poruszanie tematu przeszczepiania narządów chcemy skłaniać do refleksji, pobudzać do dyskusji i podejmowania rozmów.

Klasa IId pod opieką pani Katarzyny Mendyk zajmuje się propagowaniem tej akcji. Zainteresowani mogą zgłosić się po oświadczenia woli do uczennic : Ani Cholewy i Karoliny Krzemień.

Uczniowie, którzy nie ukończyli jeszcze 18-tu lat mogą otrzymać oświadczenie woli po przedłożeniu pisemnej zgody wyrażonej przez rodziców.

Więcej informacji na stronie www.drugiezycie.org.pl