Sukces Pauliny PDF Drukuj Email
środa, 05 maja 2010 18:43

FINALISTKA 56 OLIMPIADY CHEMICZNEJ – Paulina Marszałek zainteresowała się chemią już w gimnazjum. Wprawdzie w naszej szkole uczennica uczęszczała do klasy o rozszerzeniu matematyczno – fizycznym, ale z chemii realizowała indywidualny program nauki.

Swoje umiejętności i wiadomości z zakresu chemii Paulina sprawdzała w różnorodnych konkursach chemicznych organizowanych przez uczelnie wyższe takie jak: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Śląski, Politechnikę Warszawską i Politechnikę Śląską kwalifikując się do zawodów finałowych.

Celem jej była jednak Olimpiada Chemiczna. Już w klasie I rozwiązała zadania etapu wstępnego i zakwalifikowała się do I etapu Olimpiady. W klasie II udało się jej zakwalifikować do II etapu.

Sukces zdecydowany odniosła w tym roku szkolnym uzyskując tytuł FINALISTY LVI Olimpiady Chemicznej.

Dla Pauliny to nie tylko spełnienie marzeń, realizacja postawionego sobie celu, ale również tytuł finalisty daje 100% na maturze z chemii i w zasadzie drzwi otwarte na wymarzoną medycynę.

Trzymamy kciuki za Paulinę na maturze z biologii !!!

LD