Powiatowe Targi Akademickie w "Konarze" - "Absolwent 2009" PDF Drukuj Email
piątek, 30 stycznia 2009 18:08

W piątek, 13 lutego 2009 r., w Powiatowym Zespole nr 1 Szkół Ogólnokształcących im. St. Konarskiego w Oświęcimiu po raz czwarty odbędą się Powiatowe Targi Akademickie. Mają one formę wystawienniczą i skierowane są do wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu oświęcimskiego. W poprzednich edycjach cieszyły się one dużym zainteresowaniem uczniów, którzy dzięki inicjatywie organizatorek – Joanny Zięby (nauczycielki przedsiębiorczości), Jadwigi Toczek (pedagoga szkolnego) i Justyny Mroczek (psychologa szkolnego) – mają możliwość uzyskania w jednym miejscu rzetelnych informacji bezpośrednio od przedstawicieli wielu państwowych i prywatnych uczelni.

O godzinie 1000 nastąpi oficjalne rozpoczęcie zainaugurowane wykładem prorektora ds. studenckich PWSZ w Oświęcimiu doc. dr Ewy Bogacz – Wojtanowskiej na temat „Współczesnych wyzwań rynku pracy”. Do godz. 1400 młodzież będzie miała okazję zapoznać się z ofertami edukacyjnymi, m.in.: Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Politechniki Śląskiej, Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku-Białej, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Oświęcimiu, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania w Katowicach, Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach, Krakowskiej Szkoły Wyższej im. Modrzewskiego, Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Suchej Beskidzkiej, Towarzystwa Oświatowego Ziemi Chrzanowskiej, Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej, Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, Wyższej Szkoły Europejskiej im. Księdza Tischnera w Krakowie.