Osiągnięcia sportowe "Konara" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 kwietnia 2009 18:45

Nie bez kozery Liceum Konarskiego zostało uhonorowane przez Zarząd Wojewódzki Szkolnego Związku Sportowego medalem za szczególne osiągniecie sportowe w województwie małopolskim. W tym roku uczniowie KONARA udowodnili, że w pełni na to miano zasłużyli. Wygrywali zawody na wszystkich szczeblach rywalizacji międzyszkolnej w ramach Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży Szkolnej.

Największy sukces osiągnęli koszykarze, którzy wygrali zawody wojewódzkie po raz drugi z rzędu i w czerwcu będą reprezentować Małopolskę na zawodach ogólnopolskich. Na szczeblu wojewódzkim na wysokich miejscach uplasowali się również pływacy. Sztafeta żeńska zajęła drugie miejsce a męska piąte. Drużynie szachistów zabrakło jednego punktu aby znaleźć się na podium i ostatecznie zajęli czwarte miejsce w województwie. Piąte miejsce w województwie zajęły również koszykarki. Bardzo wysoko w rozgrywkach zaszły drużyny piłkarzy i piłkarek ręcznych. Pierwsi w zawodach rejonowych przegrali finał z Chrzanowem tylko jedną branką, z późniejszym mistrzem województwa. Dziewczęta były drugie. W pierwszych dziesiątkach, zawodów wojewódzkich - indywidualnych byli uczniowie Konara w narciarstwie, snowboardzie, biegach przełajowych i szachach.

Jak widać w Konarze nie tylko nauka ale i sport jest na wysokim poziomie.