Nowoczesna metoda nauki języka niemieckiego PDF Drukuj Email
wtorek, 21 kwietnia 2009 18:49

Liceum im. St. Konarskiego, jako partner Instytutu Goethego w Krakowie, wprowadza w roku szkolnym 2009/2010 dodatkowo nowoczesną metodę nauki języka niemieckiego, poprzez zastosowanie programu "Redaktion-D – ein multimediales Sprachlernprogramm Teutsch für Anfänger".

Szkoła jest posiadaczem licencji na prowadzenie nauki przy użyciu materiałów, pochodzących z Instytutu. Do nauki języka niemieckiego uczniowie wykorzystują szkolną pracownię komputerową. Kurs będący wzbogaceniem oferty nauki języka niemieckiego – jedna godzina w ramach trzech tygodniowo – bazuje na krótkich filmach oraz związanych z nimi różnorodnymi ćwiczeniami leksykalnymi i gramatycznymi, wykonywanymi przez uczniów przy użyciu komputerów. Materiał stwarza duże możliwości opanowania języka w przyjemnej i atrakcyjnej formie. Tematyka poszczególnych jednostek podrywa się z zakresem tematów przewidzianych do matury.