Targi akademickie 2014 PDF Drukuj Email
czwartek, 20 lutego 2014 08:36

Relacja z 9 Powiatowych Targów Akademickich w „Konarze”

31 stycznia 2014 r. miała miejsce prezentacja akademickiej oferty edukacyjnej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu oświęcimskiego.
Jak co roku - w budynku Powiatowego Zespołu nr 1 Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Konarskiego, odbyły się 9 Powiatowe Targi Akademickie w „Konarze” pod hasłem "Absolwent 2014" organizowane przez dyrekcję, nauczycieli, pracowników i uczniów Liceum.
Przedstawiciele 23 publicznych i prywatnych uczelni wyższych i szkół policealnych oferowali indywidualną rozmowę i szczegółowe informacje dotyczące nie tylko kierunków, ale także wymagań, jakie trzeba spełnić, by móc się na nie dostać.
Była również możliwość skorzystania z konsultacji dotyczących możliwości pozyskania środków funduszy europejskich, (w tym m.in. na rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej czy podnoszenie kwalifikacji zawodowych) udzielanych przez konsultanta Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Chrzanowie.
Istotnym elementem targów było prezentacja skierowana do władz uczelni pt. „Profil absolwenta liceum” przedstawiona przez Dyrekcję Liceum: p. Jolantę Bąk i p. Witolda Pająka.
Targom towarzyszyła również wystawa dotycząca kształtowania kariery zawodowej, którą przygotowały uczennice Liceum: Aurelia Ćwiertnia, Judyta Mazurkiewicz, Dominika Habczyk, Magdalena Wilczak, Anna Augustyn, Agnieszka Mamrocha (kl. 1a), Bogumiła Klimkowicz (kl. 1e) oraz p. Justyna Mroczek.
W ramach targów uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z doradcami zawodowymi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Krakowie.
Targi odbyły się w miłej i przyjaznej atmosferze, dzięki zaangażowaniu wielu osób, a w szczególności uczniów kl. 1b – Patrycji Góreckiej, Marty Zajas, Olgi Iwaniak, Sandry Michałek, Pauliny Wojtas, Oli Pachli, Jana Zachary, Macieja Drżała, Arka Ogazy, Konrada Gembali oraz kl. 2e – Aleksandry Pactwy, Natalii Ogazy, Darii Mojżesz.
W imieniu organizatorów składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i obsługę Targów Akademickich. Joanna Zięba, Lilianna Olearczyk – Baranowska i Jarosław Kuśnierz

Zapraszamy do obejrzenia relacji z targów: http://www.oswiecimonline.pl/index.php/informacje/video/8909-video-o%C5%9Bwi%C4%99cim-9-powiatowe-targi-akademickie-2014.html