Mikołajek wolontariuszy i dzieci PDF Drukuj Email
piątek, 16 grudnia 2011 22:36

AKADEMIA z Ośmiorniczkami - wodne Mikołajki

11 XII przez basen w Oświęcimiu przeszła fala zabawy! AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI została zaproszona do wspólnych gier i rywalizacji przez zaprzyjaźnioną Dziecięcą Sekcję Ratowniczą "OŚMIORNICZKI", dla których jest to już tradycja. Ich opiekun, ratownik Rafał Bacik komentuje:
Dzieci pokazały bardzo wysokie umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego oczywiście adekwatnie do swojego wieku. Oświęcimskie Ośmiorniczki szkolą się z zakresu rozpoznawania i oceny zagrożeń, pierwszej pomocy, ratownictwa wodnego, biorą udział w wielu akcjach społecznych mających na celu zgodnie z hasłem Ośmiorniczek „Pomagamy Ratujemy” nauczyć dzieci szeroko rozumianej pomocy wszystkim, którzy jej potrzebują.
Najmłodsi członkowie AKADEMII PRZYSZŁOŚCI rywalizowali o miano "Mistrza Małego Basenu". Reprezentacja uczestniczyła też w równym starciu razem z wyszkolonymi gospodarzami. Nasi najbardziej doświadczeni w pływaniu uczniowie zdobyli medale!
Każdy uczestnik dostał pamiątkowy dyplom. Nie zabrakło też poczęstunku i mikołajkowej niespodzianki - drobnego upominku.

Benita Busiek