Konarski u Salezjanów i na PWSZ PDF Drukuj Email
niedziela, 17 października 2010 08:05

Do szacownych murów zespołu Szkół Salezjańskich 11 października zawitała delegacja Klubu Wolontariusza z równie szacownych murów Liceum Konarskiego. Cel wizyty został przedstawiony podczas rannego apelu przez psycholog Justynę Mroczek, która wraz liderkami Benitą Busiek z 2e i Klaudią Domżał z 2f zachęcała uczniów do podzielenia się wiedzą z innymi poprzez włączenie się do programu AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI. Informacje podstawowe na ten temat i zaproszenie opiekunki Klubu Wolontariusza do współpracy ksiądz dyrektor Zenon Latawiec podsumował następująco: To jest prawdziwy wolontariat! Tu nie ma chwilowych działań tylko praca systemowa, która daje efekty.

Przekazano plakaty promujące program pomocy dzieciom w nauce i mówiące, że każdy może zostać "SuperW" czyli Super Wolontariuszem, szkoląc się i pracując pod auspicjami Stowarzyszenia WIOSNA. Liderki rozdały również ulotki z adresem kontaktowym: justyna.m@wiosna.org.pl

Każdy wolontariusz Akademii Przyszłości zostaje tutorem, czyli opiekunem jednego dziecka, by razem z nim pracować w jego szkole raz w tygodniu, przynajmniej przez jeden semestr przez 60-90 minut nad jednym przedmiotem. Oprócz wspólnego zgłębiania wiedzy, motywowania i doceniania sukcesów tandem wolontariusz-dziecko uczestniczy również we wspólnych eventach – czyli imprezach integracyjnych, kulturalnych i edukacyjnych.

Dzień później ta sama ekipa zachęcała studentów z PWSZ, by zostali tutorami. Przedstawiciele Samorządu Studenckiego byli bardzo pozytywnie nastawieni do naszej akcji promocyjnej. Zaprosili nas na kawę i z ciekawością wysłuchali informacji na temat programu AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI, SZLACHETNA PACZKA – opowiada Klaudia. Wspólnie Benitą podzieliły się z Tomaszem Klęczarem – przewodniczącym Samorządu, Justyną Radwan i Mateuszem Paliwodą – członkami Komisji Charytatywnej Samorządu Studentów PWSZ swoimi wrażeniami z trzydniowego szkolenia dla liderów, w którym wzięły udział razem z liderami z 12 regionów w Polsce.

Studenci wyrazili chęć nawiązania współpracy z Klubem Wolontariusza "Konar" i Stowarzyszeniem WIOSNA i pytali o inne rodzaje działalności, które prowadzimy. Zachęciliśmy ich też do włączenia się w pomoc osobom niepełnosprawnym, we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym i w program "Herbatka u Seniora- Beneficjum" we współpracy z Dziennym Domem Pomocy, we współpracę z Domem Dziecka, do zbierania plastikowych zakrętek na specjalistyczny wózek inwalidzki, "Górę grosza", akcję krwiodawstwa itp. – dodaje Justyna Mroczek.

Po słowach przystąpiono do dzieła czyli do rozwieszania plakatów i rozdawania ulotek. Zaplanowano również spotkanie ze starostami, by przedstawić im możliwości włączenia się w pomaganie innym.

Zachęcamy do powiadomienia jak największej liczby osób o szansie na ciekawy i profesjonalny wolontariat.

Warto pomagać dzieciom, bo każde dziecko ma prawo do sukcesu!

Zróbmy to razem - w sposób mądry, przemyślany, sprawdzony!

Wolontariusze pomagają już w całej Polsce – bądź jednym z nich!

Dołącz do tego bohaterskiego grona - zostań SuperW, czyli SuperWolontariuszem :-)

Justyna Mroczek