Dobry start Akademii Przyszłości w Oświęcimiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 listopada 2011 23:16

Dobry start Akademii Przyszłości w Oświęcimiu

14 listopada w końcu ruszyliśmy – relacjonuje zadowolony lider – Adam Chudy. Przygotowania do tego dnia – dnia Inauguracji Akademii Przyszłości w Oświęcimiu trwały od dłuższego czasu. Kampania promocyjna w celu pozyskania wolontariuszy zawitała m.in. na apel w Liceum Salezjańskim, do Liceum Konarskiego, PWSZ, okolicznych szkół i instytucji edukacyjno – kulturalno - rozrywkowych w powiecie oświęcimskim.
Wszyscy nie mogli się doczekać spotkania z dziećmi i ich rodzicami. Nie obyło się bez serdecznego powitania, poczęstunku i upominków dla dzieci i wolontariuszy. Szczególny zachwyt wzbudziły kolorowe figurki na zdjęcie lub wiadomość do postawienia na biurku. Żałuję, że nie jestem dzieckiem i nie mogę otrzymać takiej słodkiej biedronki lub pirata – żartuje liderka Basia.
Każda z par wolontariusz-dziecko wykonała dla siebie nawzajem wizytówki z Napoleonkiem, który patronuje Akademii Przyszłości. Większość dzieci od razu włożyła je do swojej figurki -przypominajki. Napoleonek słusznych rozmiarów zagościł również na płótnie za sprawą dwójki wolontariuszy Martyny Lachety i Andrzeja Kowtunenko.
Najważniejsze w tym dniu było wzajemne poznanie się dzieci i tutorów. Każdy z uczniów Akademii ma swojego osobistego wolontariusza – tutora. Razem będą osiągać wspólne sukcesy w różnych sferach i zgłębiać tajniki różnych nauk. Najwięcej adeptów weźmie się „za bary” z matematyką i językiem angielskim, ale nie zabraknie też śmiałków, którzy podejmą wyzwanie jakie stawia przed nimi chemia, fizyka, geografia czy język polski – wymieniają liderzy Klaudia Domżał i Łukasz Wardzała.
Drzwi Akademii Przyszłości są nadal otwarte – zapraszamy do pomagania dzieciom w Miejskim Gimnazjum nr 2, w Zespole Szkół nr 1 w Oświęcimiu i w Szkole Podstawowej w Rajsku.


Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!