Szósty happening na pomoc innym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 listopada 2011 18:02

Szósty happening na pomoc innym

24 listopada po raz szósty wolontariusze z Liceum Konarskiego przeszli w barwnym korowodzie przez Oświęcim. Rozdając balony i kwiatki z ulotkami zachęcali mieszkańców do włączenia się do akcji „Paczka na święta”. Opowiadali o przygotowaniach do finału akcji i o tym jak bardzo jest potrzebna nie tylko pomoc materialna w postaci żywności, środków czystości, ciepłych ubrań czy butów…ale też w postaci nadziei jaką niosą Darczyńcy i wolontariusze poprzez swoje działania i wsparcie.
By włączyć się w akcję pomocy ubogim rodzinom lub samotnym osobom z powiatu oświęcimskiego i chrzanowskiego należy wejść na stronę www.konarski.edu.pl i kliknąć banner z napisem „Wybierz rodzinę”.
Ideą akcji jest pomoc w przygotowaniu godnych Świąt Bożego Narodzenia osobom, które tego najbardziej potrzebują. Wolontariusze pracują nad tym od dłuższego czasu. Po szkoleniach i przeprowadzanych wywiadach razem ze swoimi koordynatorkami zastanawiali się, które rodziny włączyć do tegorocznej akcji. Zwracali uwagę na to czy są to osoby wiarygodne, znajdujące się w trudnej sytuacji nie ze swojej winy, nie wykazujące postawy roszczeniowej. Część zakwalifikowanych osób otrzyma tą pomoc po raz kolejny, a do części wolontariusze trafili po raz pierwszy.

PACZKA NA ŚWIĘTA – 16-17 grudnia 2011r.

Zasady akcji: Prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.
Anonimowa baza danych: to lista rodzin oczekujących na pomoc, które zostały wyłonione przez wolontariuszy przeprowadzających drobiazgowe ankiety. Znajduje się ona na stronie szkoły : www.konarski.edu.pl
Darczyńca: osoba prywatna, klasa, firma, zakład pracy, rodzina – wszyscy, którzy mogą i chcą pomóc innym. Z bazy danych wybiera rodzinę, której zamierza zaoferować pomoc. Nie musi spełniać wszystkich oczekiwań wyrażonych w opisie. Chodzi o przygotowanie paczki zawierającej najbardziej potrzebne produkty. W wyznaczonych dniach dostarcza paczkę opisaną wyraźnie kodem rodziny do LO im. St. Konarskiego w Oświęcimiu i stąd wędrują one do oczekujących.
Terminy: Finał akcji odbędzie się 16 i 17 grudnia 2011r na sali gimnastycznej szkoły
Kontakt z koordynatorem akcji: Tel 515-800-758 e-mail paczka.konarski@wp.pl

Jeśli Państwo w jakikolwiek inny sposób mogą wspomóc naszą akcję np. oferta transportu, dodatkowa żywność, środki czystości, kontakt z innymi szkołami, które mogłyby włączyć się do naszej akcji itp. - prosimy o kontakt.
Każdy gest dobrej woli to prezent dla tych, którzy marzą o godnych, miłych, normalnych Świętach Bożego Narodzenia.

PODARUJ POTRZEBUJĄCYM SZCZĘŚLIWĄ GWIAZDKĘ

Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!