Szósty happening na pomoc innym PDF Drukuj Email
wtorek, 29 listopada 2011 18:02

Szósty happening na pomoc innym

24 listopada po raz szósty wolontariusze z Liceum Konarskiego przeszli w barwnym korowodzie przez Oświęcim. Rozdając balony i kwiatki z ulotkami zachęcali mieszkańców do włączenia się do akcji „Paczka na święta”. Opowiadali o przygotowaniach do finału akcji i o tym jak bardzo jest potrzebna nie tylko pomoc materialna w postaci żywności, środków czystości, ciepłych ubrań czy butów…ale też w postaci nadziei jaką niosą Darczyńcy i wolontariusze poprzez swoje działania i wsparcie.
By włączyć się w akcję pomocy ubogim rodzinom lub samotnym osobom z powiatu oświęcimskiego i chrzanowskiego należy wejść na stronę www.konarski.edu.pl i kliknąć banner z napisem „Wybierz rodzinę”.
Ideą akcji jest pomoc w przygotowaniu godnych Świąt Bożego Narodzenia osobom, które tego najbardziej potrzebują. Wolontariusze pracują nad tym od dłuższego czasu. Po szkoleniach i przeprowadzanych wywiadach razem ze swoimi koordynatorkami zastanawiali się, które rodziny włączyć do tegorocznej akcji. Zwracali uwagę na to czy są to osoby wiarygodne, znajdujące się w trudnej sytuacji nie ze swojej winy, nie wykazujące postawy roszczeniowej. Część zakwalifikowanych osób otrzyma tą pomoc po raz kolejny, a do części wolontariusze trafili po raz pierwszy.

PACZKA NA ŚWIĘTA – 16-17 grudnia 2011r.

Zasady akcji: Prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.
Anonimowa baza danych: to lista rodzin oczekujących na pomoc, które zostały wyłonione przez wolontariuszy przeprowadzających drobiazgowe ankiety. Znajduje się ona na stronie szkoły : www.konarski.edu.pl
Darczyńca: osoba prywatna, klasa, firma, zakład pracy, rodzina – wszyscy, którzy mogą i chcą pomóc innym. Z bazy danych wybiera rodzinę, której zamierza zaoferować pomoc. Nie musi spełniać wszystkich oczekiwań wyrażonych w opisie. Chodzi o przygotowanie paczki zawierającej najbardziej potrzebne produkty. W wyznaczonych dniach dostarcza paczkę opisaną wyraźnie kodem rodziny do LO im. St. Konarskiego w Oświęcimiu i stąd wędrują one do oczekujących.
Terminy: Finał akcji odbędzie się 16 i 17 grudnia 2011r na sali gimnastycznej szkoły
Kontakt z koordynatorem akcji: Tel 515-800-758 e-mail paczka.konarski@wp.pl

Jeśli Państwo w jakikolwiek inny sposób mogą wspomóc naszą akcję np. oferta transportu, dodatkowa żywność, środki czystości, kontakt z innymi szkołami, które mogłyby włączyć się do naszej akcji itp. - prosimy o kontakt.
Każdy gest dobrej woli to prezent dla tych, którzy marzą o godnych, miłych, normalnych Świętach Bożego Narodzenia.

PODARUJ POTRZEBUJĄCYM SZCZĘŚLIWĄ GWIAZDKĘ