Dzień 3 (3.06.09) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 05 czerwca 2009 05:17

DZIENNIK :

KULISY REALIZACJI PROJEKTU „Oświęcim – Moje miasto, Twoje odkrycie”

DZIEŃ 3 (3.06.09)

Trzeci dzień projektu rozpoczęliśmy od studyjnego zwiedzania obozu KL Auschwitz-Birkenau, pozwoliło nam to na ponowne przeżycie i przypomnienie sobie tragedii z czasów nazistowskiej okupacji. Dla wielu z Nas, szczególnie dla Naszych przyjaciół z Litwy historia obozu była bardzo wzruszająca i wstrząsająca…

Po obiedzie w szkole odbyło się spotkanie z władzami miasta, na którą przybyli prezydent- Janusz Marszałek, starosta- Andrzej Krawczyk oraz dyrektor MDSM-u, pan Leszek Szuster. Dla nas najbardziej interesujące były perspektywy rozwoju miasta, szans dla młodych. Pan prezydent Marszałek chętnie odpowiadał na nasze pytania, nawet te, które dotyczyły jego dzieciństwa. Litwini pokusili się nawet o zadawanie bardzo bezpośrednich pytań;) Uważają, że Oświęcim jest przyjaznym miastem dla młodych ludzi.

Wieczorem wszyscy (bez nauczycieli ;)) poszliśmy na bilard i spędziliśmy ten czas w miłej atmosferze… ;) Wiele czasu poświęciliśmy na integrację, a w szczególności Kryniu i Ieva;) Nie ma to jak zacieśnianie polsko-litewskich więzi. Pomimo szampańskiej zabawy, wszyscy byliśmy trochę zawiedzeni, gdyż musieliśmy wrócić wcześniej do domu.