Dzień 6 (6.06.09) Ostatni PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 28 czerwca 2009 08:16

DZIENNIK :

KULISY REALIZACJI PROJEKTU „Oświęcim – Moje miasto, Twoje odkrycie”

DZIEŃ 6 (6.06.09) Ostatni

Od rana trwały gorączkowe przygotowania do prezentacji efektów pracy. Napięta atmosfera spowodowana była również tym, że dziś trzeba będzie się pożegnać. O godzinie 1030 spotkaliśmy się w sali konferencyjnej, aby podsumować 6 dni ciężkiej pracy.

Każdy uczestnik dzielił się wrażeniami, zdradzając, co stało się jego odkryciem w czasie trwania projektu. Litwini często wspominali o tym, że dla nich odkryciem było samo miasto. Wielu z nich zrozumiało, że Oświęcim to nie tylko Auschwitz, ale także urocze miasteczko. To dla nas ważne! Dzięki temu przekonaliśmy się, że cele naszego projektu zostały zrealizowane. My natomiast odkryliśmy, że Litwini są niezwykle sympatycznymi, ciekawymi świata, pracowitymi i kreatywnymi młodymi ludźmi. Współpraca z młodzieżą z Uteny była prawdziwa przygodą i wyzwaniem.

Dlatego tez dumni jesteśmy z multimedialnego polsko-litewskiego przewodnika po Oświęcimiu. Zdradzimy, że można w nim też znaleźć niezwykle praktyczne informacje firmowane hasłami: Portret młodego Litwina, Portret młodego Polaka oraz słowniczek. Na dopracowanie materiału mamy jeszcze miesiąc. Wkrótce więc premiera przewodnika…