Denglisch w auli. PDF Drukuj Email
czwartek, 24 kwietnia 2014 19:00

Już po raz drugi gościliśmy w Konarze młodzież z Berufskolleg z miejscowości Castrop Rauxel (Nadrenia Północna Westfalia).

40 uczniów pod opieką wicedyrektora kolegium, pana Kohtza, zwiedziło szkołę a następnie uczestniczyło w auli w spotkaniu z zainteresowanymi pierwszo-, drugo- i trzecioklasistami.
"Było bardzo sympatycznie i wesoło. Takie spotkania to możliwość rozmowy w języku niemieckim, sprawdzenie się i nawiązanie ciekawych kontaktów. Niektórzy z nas porozumiewali się oczywiście po angielsku. Najważniejsze jest to, że nie mieliśmy żadnych problemów z komunikacją." mówi Marysia Mikosz z klasy 2f.
"Spotkania takie to dla naszych uczniów wspaniała okazja, by sprawdzić swoje umiejętności językowe- dodaje nauczycielka języka niemieckiego Marta Hardek.
Wizyta została zorganizowana przez germanistki, panią Bugajska i Hardek, w ramach spotkań polsko- niemieckich, mających na celu nawiązanie kontaktów miedzy młodzieżą szkolna z Polski i Niemiec. Dnia 31 marca nauczyciele i uczniowie Konara podejmowali na podobnej zasadzie 30 młodych Niemców z Erich Kastner Schule Baunatal (Hesja). uczniowie tej szkoły odwiedzają nas każdego roku od ośmiu lat.